ABA liga

Odlična Igokea slavila protiv Splita

• Извор: АТВ
  • 22.10.2021. 17:45

Košarkaši Igokee pobijedili su Split 85:67 u okviru petog kola regionalne ABA lige.

Tim Dragana Bajića je do ove utakmice imao polovičan učinak, dok su Splićani i dalje bez pobjede.

Split je vodio nakon prve četvrtine, ali su se Igosi vratili u drugoj te povećavali prednost do kraja utakmice što je dovelo do konačnog trijumfa.

Ovo je Igokeina treća pobjeda u takmičenju, uz dva poraza.

Najefikasniji igrač Igokee je bio Ilić sa 15 poena, dok je najviše koševa za Split dao Bajo 11.

Naredni meč u ABA ligi Igokea će igrati protiv Cedevita Olimpije 30. oktobra u Laktašima.

Prenos utakmice Igokea-Split mogli ste pratiti uživo na našem portalu:

Četvrta četvrtina

Odličnu igru košarkaši Igokee nastavili su i u posljednjoj dionici, sačuvali prednost i došli do pobjede.

Ekipa Dragana Bajića tokom ove četvrtine imala je prednost od 23 poena razlike, bilo je 75:52 za domaći tim šest i po minuta prije kraja meča.

Treća četvrtina

Nakon pola sata igre Igokea vodi 64:48.

Dobro su izabranici Dragana Bajića otvorili drugo poluvrijeme. Zaigrali angažovanije u odbrani, ali i strpljivije u napadu što je rezultat dvocifrene prednosti pred posljednjih deset minuta. Split je pokušao zonskom odbranom da promijeni tok utakmice, ali je Igokea i za to imala rješenje.

Ilić je i dalje najefikasniji u domaćem timu sa 15 poena. Na drugoj strani Bajo je postigao 11.

Druga četvrtina

Nakon 20 minuta igre u Laktašima Igokea vodi protiv Splita  40:35.

Nastavila se igra koš za koš i u drugom periodu.

Igosi su tri minuta do kraja poluvremena serijom 6:0 došli do prednosti 33:29, pa je trener gostiju bio primoran da pozove minutu odmora. Nakon toga Split je zaigrao malo bolje i uspio da zadrži priključak.

Ilić sa osam poena predvodi listu strijelaca Igokee. Kod Splita Meklin je postigao 10.

Prva četvrtina

Košarkaši Splita vode nakon prve četvrtine utakmice protiv Igokee 20:18.

Tokom prvih deset minuta i jedna i druga ekipa su se smjenjivale u vođstvu, ali su gosti na kraju uspjeli da steknu prednost.

Najefikasniji kod Splita je Bajo sa 6 poena, dok Igokeu predvodi Ilić sa 5.