Liga šampiona

Juventus upisao prvu pobjedu ove sezone

• Извор: АТВ
  • 14.09.2021. 23:06

Juventus je savladao Malme rezultatom 3:0 u prvom kolu Lige šampiona grupne faze.

Juventus je apsolutno dominirao, a Alegri upisao prvu pobjedu od povratka na klupu Stare dame.

Lopta je bila u posjedu tima iz Torina, šutevima na gol su potpuno dominirali.

Do prvog gola Juventus stiže preko Brazilca Aleksa Sandra u 23. minutu. Prvo poluvrijeme riješava svu priču na ovom meču, penal za Dibalu na kraju donosi 2:0 za Staru damu, ali tu nije kraj. Morata u nadokandi postiže i treći gol za Juventus i zaključuje utakmicu.

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnoge promjene, Juventus je zadržao loptu u svom posjedu, napad je nastavio ka golu Malmea.

Tako je Alegri iskoristio priliku da uvede Kuluševskog, Ruganija, Ramizija da bi zaključili igru.

Od odlaska Ronalda klub je na silaznoj putanji, ovaj meč protiv dosta slabijeg kluba mogao bi da vrati samopuzdanje ekipi koji je u posljednja tri meča u ligi prigrabila samo bod.