Evropsko prvenstvo

Italija je šampion Evrope! Donaruma heroj finala na Vembliju!

• Извор: АТВ
  • 11.07.2021. 23:56

Nakon 120 minuta igre i rezultata 1:1, boljim izvođenjem penala Italija je postala šampion Evrope!

Englezi su poveli već u drugoj minuti meča. Strijelac ovog pogotka je Luk Šou. Tripije je primio loptu na desnoj strani, uputio idealan centaršut u sredinu, a fudbaler Engleske uhvatio loptu u zraku i poslao je u donji lijevi ugao.

Gol Engleza je bio najbrži na Evropskim prvenstvima – utakmica je već ušla u istoriju.

Italija je izjednačila u 67. Minuti golom Bonućija. Kijelini je šutirao glavom nakon kornera, pogodio stativu a Bonući se našao na pravom mjestu i poslao loptu u mrežu

Nakon regularnih 90 minuta igralo se još 6 minuta nadoknade. Rezultat je ostao 1:1. Igrali su se produžeci. Nakon kojih su penali odlučili šampiona Evrope.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Путуј, пробај, заволи (Р)

''Емисија: Путуј, пробај, заволи (Р)

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: На ивици терена (Р)

''Емисија: На ивици терена (Р)

• 13:30 Емисија: Аграр (Р)

''Емисија: Аграр (Р)