ISPISANA ISTORIJA! ĐOKOVIĆ OSVOJIO VIMBLDON!

• Извор: АТВ
  • 11.07.2021. 18:37

Novak Đoković je najbolji teniser svih vremena!!!

Srbin je u finalu Vimbldona savladao Matea Beretinija sa 3:1, po setovima 6:7, 6:4, 6:4, 6:3 što je šesta titula na najprestižnijem teniskom turniru.

Đoković je tako došao do 20. titula na Grend slem turnirima, čime se izjednačio sa Rodžerom Federerom i Rafaelom Nadalom! S obzirom da je u svim drugim bitnim parametrima, poput broja nedjelja na prvom mjestu ATP liste, daleko ispred rivala, nema dileme, Novak je najbolji teniser svih vremena.

Poveo je italijanski teniser pošto je u prvom setu slavio nakon taj-brejka sa 7:4. Đoković je dobro ušao u meč, oduzeo brejk protivniku (3:1), ali ga je u najgorem mogućem trenutku izgubio, kada je imao servis gem za pobjedu u prvom setu.

Nakon izgubljenog prvog seta Đoković je sa dva identična seta (6:4) preokrenuo rezultat, a onda je u trećem koristio ugodniji položaj. Visio je kod trećeg servis gema, ali se izvukao iz neugodne pozicije, da bi onda došao do brejka za 4:3 u 4. i, ispostaviće se, posljednjem setu na ovogodišnjem Vimbldonu.

Meč se igrao tri sata i 22 minuta, a Novak je nakon treće meč lopte došao do novog naslova prvaka na Vimbldonu.