ABA liga

Igokea srušila Crvenu zvezdu

• Извор: АТВ
  • 10.10.2021. 20:52

Košarkaši Igokee ostvarili su veliku pobjedu u 3.kolu ABA lige savladavši u Laktašima, ekipu Crvene zvezde rezultatom 75:68

Tim trenera Dragana Bajića, u prvom poluvremenu, do nogu je potukao aktuelnog šampiona regionalnog takmičenje, a nakon 20 minute igre na semaforu je stajalo 44:22 u korist Igokee.

Na početku drugo poluvremena, "Zvezda" se budi pa je u trećoj četvrtini beogradski klub prepolovio prednost Igokee. Crveno bijeli, u posljednjem kvartalu, stižu na samo pet poena zaostatka, ali je onda usljedila reakcija domaće ekipe. Odbili su, košarkaši Igokee, nalet Crvene zvezde i sa nekoliko dobrih napada ponovo stekli dvocifrenu prednost, da bi potom priveli utakmicu kraju za veliki trijumf.

Listu strijelaca kod Igokee predvodio je Antabija Voler sa 15 ubačenih poena od koji je 13 ubacio u prvom poluvremenu, Markel Starls je ubacio 14, ali je titula junaka utakmice završila u rukama Alekse Radanova koji je uz 14 poena imao i 7 asistencija uz 4 skoka.

Na drugoj strani Nikola Kalinić ubacio je 16 poena.

Košarkaši Igokea sada su na omjeru od dvije pobjede i jednog poraza u ABA ligi, a u narednoj rundi odlaze na megdan ekipi Budućnosti.