ABA liga

Igokea izgubila u "Morači" od Budućnosti

• Извор: АТВ
  • 16.10.2021. 18:28

Podgorička dvorana "Morača" ostala je neosvojiva tvrđava u ABA ligi za košarkaše Igokee koji su upisali i 11. poraz na svom gostovanju kod ekipe Budućnosti

Utakmica 4.kola regionalnog takmičenja završena je pobjedom košarkaša Budućnosti rezultatom 81:68.

Početak je slutio da bi Igokea mogla srušiti neugodnu tradiciju u Podgorici.

Nakon prve četvrtine ekipa Dragana Bajića stekla je 12 poena prednosti, a odličnu rolu imao je Džejms Robinson koji je u uvodnih deset minuta ubacio 8 poena.

Ipak, na početku druge četvrtine ekipa Budućnost je krenula po preokret, a na poluvrijeme odlazi sa pet poena prednosti.

U drugom poluvremenu, košarkaše Igokee je u potpunosti stao šut za dva poena (18/43), dok im ke drugoj strani tandem Kobs - Rid zadavao velike probleme u odbrani.

Podgoričani u trećoj četvrtini stiču dvocofrenu prednost, pa su u posljednjem kvartalu, uz dobru rolu Di Džej Silija, mirno priveli utakmicu kraju za svoju treću ovosezonsku pobjedu u ABA ligi.

Di Džej Sili sa 21 ubačenim poenom bio je najefikasniji akter utakmice, dok su, u ekipi Budućnosti, po 16 dodali Kobs i Rid.

Džejms Robinson ubacio je 13 poena za Igokeu, dok je poen manje dodao Markel Starks.

Igokea, koja nakon četiri kola ima dvije pobjede i dva poraza,  u narednoj rundi dočekuje Split, dok će Budućnost na noge Cedevita Olimpiji.

Prva četvrtina

Nakon prvih deset minuta utakmice u "Morači" košarkaši Igokee vode protiv Budućnosti rezultatom 24:12

Džejms Robinson odigrao je odlično prvu četvrtinu pa na svom košgeterskom kontu već ima 8 poena, dok je na drugoj strani Džastin Kobs ubacio 6.

Druga četvrtina

U drugoj četvrtini košarkaši Budućnosti napravili su potpuni preokret pa na poluvrijeme odlaze sa pet poena prednosti. Rezultat je nakon dvadeset minuta igre 39:34 u korist ekipe trenera Aleksandra Džikića.

Džastin Kobs ubacio je 12 poena, a u ekipi Budućnosti prate ga Vili Rid sa 10 i Marko Jagodić Kuridža sa 8 ubačenih poena.

Kod Igokee najefikasniji je Džejms Robinson koji je na 8 poena, a sve je postigao u prvoj četvrtini.

Treća četvrtina

Nakon pola sata igre u dvorani "Morača" košarkaši Igokee gube od Budućnosti rezultatom 59:47.

Ekipa Igokee ima velikih problema u šutu za dva poena (12/34), što košarkaši Budućnosti u potpunosti koriste za dvocifrenu košgetersku prednost uoči posljednje četvrtine.

Tandem Kobs-Rid kombinovano je ubacio 30 poena, dok na drugoj strani niti jedan igrač Igokee nije na dvocifrenom poenterskom učinku.

Četvrta četvrtina

Košarkaši Budućnosti bez većih problema privode utakmicu kraju i stižu do pobjede rezultatom 81:68.

U posljednjoj dionici odličan je bio Di Džej Sili koji je na kraju utakmicu završio kao najefikasbiji akter duela u "Morači" sa 21 ubačenim poenom.

Džastin Kobs i Vili Rid ubacili su po 16.

Na drugoj strani Džejms Robinson ubacio je 13 za Igokeu, dok je poen manje dodao Markel Starks.

• 18:20 Емисија: Бизнис клуб

'Емисија: Бизнис клуб

• 19:40 Маркетинг

• 19:42 Спорт

Преглед најважнијих дневних спортских дешавања и информација из земље, региона и свијета.

• 19:49 Маркетинг