Tokio

Đoković poražen, ostaje bez medalje na Olimpijadi

• Извор: АТВ
  • 31.07.2021. 10:29

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković nije uspio doći do medalje na Olimpijskim igrama nakon poraza od Karenja Buste za bronzanu medalju rezultatom 2:1.

Novak nije bio uvjerljiv u čitavom meču. Prvi set je Španac preuzeo u svoju kontrolu i dobio ga sa 6:4.

U drugom setu bili su ravnopravni, međutim u taj-brejku poraz je bio pred Novakom jer je Busta servirao za meč. Ipak, Đoković je uspio stići do mini brejka i dobiti drugi set u svoju korist.

Na početku drugog seta Busta je odmah preuzeo inicijativu i došao do brejka koji je čuvao do kraja meča. Set je završio rezultatom 6:3.

Prije početka Olimpijskih igara Novak, basketaši Srbije kao i košarkaška reprezentacija važili su kao glavni favoriti za medalje na Olimpijskim igrama uz vaterpolo reprezentaciju Srbije.

Prvo Teodosić i ekipa nisu ni otišli na Olimpijadu, basketaši su uzeli bronzu, Novak nije dobio nijednu medalju, a vaterpolo reprezentacija je u teškim problemima nakon poraza od Hrvatske.

Đoković će se kasnije danas u paro sa Ninom Stojanović boriti za bronzu u miks dublu protiv Australijanca Ešli Barti i Džona pirsa.