Banjaluka

Neriješeno na Gradskom stadionu, Borcu ostaje da se posveti obavezama u Premijer ligi BiH

• Извор: АТВ
  • 29.07.2021. 22:00

Evropska priča za ovu sezonu je završena. Nakon velike pobjede protiv Kluža, aktuelni šampion BiH nije uspio da ponovi istu partiju u duelu sa prvakom Sjeverne Irske.

Fudbaleri banjalučkog Borca nisu uspjeli da dođu do čuda protiv Linfilda u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencija. U revanšu u Banjaluci bilo je 0:0, nakon što je prvak Sjeverne Irske iz Belfasta donio četiri gola prednosti. Crveno-plavi nisu imali rješenja za dupli blok gostujuće ekipe, pa je Linfild ipak uspio da se odbrani.

Crveno-plavima sada ostaje da se posvete obavezama u Premijer ligi BIH.

Jovo Lukić nakon Linfilda za ATV: Nismo uspjeli da iskoristimo šanse

Postave:

BORAC: Pavlović, Ćorić, Jovanović, Ćosić, Subić, Vojnović, Begić, Zakarić, Vranješ, Meleg, Moraitis. Trener: Zoran Dragišić.

LINFILD: Džons, M. Klark, Kalaher, Njuberi, Hjum, Palmer, Malgru, Falon, Kvin, Manzinga, Milar. Trener: Dejvid Hili.

Tok meča:

Banjalučki Borac je dočekao sjevernoirskog šampiona u "nemogućoj misiji" da nadoknadi četiri gola iz Belfasta u drugom kolu kvalifikacija za Konferencijsku ligu.

Prvo poluvrijeme

4' Meleg je pokušao uz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

10' Nakon centaršuta Đorđa Ćosića s lijeve strane, glavom je pokušao Stojan Vranješ, ali Borčev kapiten nije dobro zahvatio loptu

22' Begić je osvojio loptu na sredini terena, otvorio se prostor za Gorana Zakarića koji je krenuo prema golu, ali su gosti izblokirali njegov pokušaj.

• "Crveno-plavi" imaju četiri šuta prema golu Linfilda, ali nijedan u okvir. Nakon polovine igre u prvom poluvremenu nema ozbiljnijih prilika.

25' Gužva u kaznenom prostoru gostiju nakon centaršuta Aleksandra Subića, ali je kapiten Linfilda Mulgru na kraju izblokirao pokušaj Begića.

U 26. minutu jedan od navijača Borca pao je sa ograde sjeverne tribine. Njega je prije nekoliko trenutaka odvezla hitna pomoć.

32' Najbolja prilika za Borac. Nakon centaršuta Subića, pokušao je Vranješ, ali je golman Linfilda Džouns odbio loptu u stativu. Potom se Moraitis nije najbolje snašao.

Nakon prvog poluvremena revanš utakmice drugog kola kvalifikacija Lige konferencija između Borca i Linfilda rezultat je 0:0. Gosti su se opredijelili da brane svoj gol, nakon ubjedljive pobjede od 4:0 u prvom meču, pa mnogo zadovoljniji idu na odmor. Borac, s druge strane, ima problema da probije dupli blok šampiona Sjeverne Irske. Najbolju priliku imao je kapiten Stojan Vranješ u 32. minutu kada je pogodio stativu. "Crveno-plavi" će od starta drugog poluvremena morati da krenu na sve ili ništa.

Drugo poluvrijeme

49' Prva izmjena na meču i to u gostujućoj ekipi. Izašao je Manzinga, a umjesto njega u igri je Čedvik.

55' Izmjena u ekipi Borca. Jovo Lukić ulazi umjesto Panajotisa Moraitisa. Ovo je prva utakmica za napadača crveno-plavih nakon duge pauze zbog povrede.

64' Prva prilika za Borac u drugom poluvremenu. Pokušao je Dejan Meleg sa 18 metara, ali je njegov udarac otišao pored gola.

67' Druga izmjena u Borcu. Enver Kulašin ulazi umjesto Aleksandra Vojnovića.

70' Ostalo je 20 minuta do kraja utakmice. Borac i dalje ne uspijeva ozbiljnije da ugrozi gol protivnika, koji bez puno problema uspijeva da se odbrani. Sve se odvija na sredini terena, pa su Irci na korak od plasmana u narednu rundu Lige konferencija.

72' Ponovo je Dejan Meleg imao priliku, ali njegov šut je odbranio Džouns. Linfild je izgubio loptu na sredini terena, bivši igrač Crvene zvezde i Vojvodine krenuo prema golu, ali je nedostajalo snage i preciznosti u šutu.

73' Nakon naguravanja na sredini terena žute kartone su dobili Džejmi Mulgru i Stojan Vranješ.

75' U igru ulaze Vušurović, Živković i Čavić. Teren napuštaju Vranješ, Zakarić i Ćorić.

79' Izmjena u Linfildu. Falon napušta teren, a u posljednjih 15 minuta na teren će Peper.

84' Izmjena u Linfildu Izlazi Kvin, ulazi Naseri.

88' Žuti karton za Metjua Klarka

89' Karton i za Melega