Rezultat 1:1

Borac i Rudar podijelili bodove

• Извор: АТВ
  • 22.08.2021. 16:40

Fudbaleri Rudara i Borca podijelili su bodove u utakmici šestog kola Premijer lige BiH, nakon što je utakmica u Prijedoru završena rezultatom 1:1.

Mandić je bio strijelac za domaću ekipu, dok je bod Banjalučanima donio Dejan Uzelac.

Rudar trenutno drži sedmu poziciju sa pet osvojenih bodova, dok Borac na pretposljednjem mjestu ima tri boda.

Početak utakmice

U Prijedoru se nakon pet godina ponovo igra "krajiški derbi". U 6. kolu Premijer lige BiH, Rudar dočekuje banjalučki Borca.

Crveno plavi i dalje su bez prvenstvene pobjede u ovoj sezoni, a u Prijedor su stigli nakon nove trenerske rokade i dva boda na svom kontu iz četiri odigrane utakmice.

Fudbaleri Rudara u ovu utakmicu ulaze sa učinkom od jedne pobjede, jednog remija i tri poraza uz 4 osvojena boda.

Za fudbalere Borca Marka Jovanovića i Gorana Zakarića, ovo će biti 50.odigrana utakmica u dresu banjalučkog kluba.

RUDAR PRIJEDOR: Šćekić, Pekija, Pavlović, Santos, Burazor, Mandić, Dojčinović, Sajak, Marić, Jakupović, Smajić. Trener: Nikica Milenković.

BORAC: Pavlović, Jovanović, Uzelac, Begić, Ćosić, S. Dujaković, Vojnović, N. Dujaković, Vranješ, Kulašin, Zakarić. Trener: Nemanja Miljanović.

Fudbaleri prijedorskog Rudara poveli su golom Nikole Mandića u 12.minutu utakmice.

Fudbaleri Borca preuzeli su terensku inicijativu nakon primljenog gola, ali za sada nema promjene rezultata.

Stojan Vranješ je imao dva pokušaja ka golu Rudara, a udarac je oprobao i Aleksandar Vojnović.

U samom finišu prvog poluvremena fudbaleri Borca dolaze do izjednačenja. Nakom prave opsade gola Rudara, Dejan Uzelac je iskoristio odličan centaršut Gorana Zakarića iz kornera i glavom poslao loptu iza leđa Šćekića.

Na Gradskom stadionu u Prijedoru morala je da interveniše i policija nakon što je nekoliko navijača Rudara utrčalo na teren.

Nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu rezultat je i dalje 1:1.

Prvu priliku za Borac imao je kapiten Stojan Vranješ u 47. minutu, ali je šutirao pored gola domaćih. Potom su "crveno-plavi" zaprijetili nakon prekida, ali promjene rezultata nije bilo. U 55. minutu zbog povrede je teren napustio Marko Jovanović.

Još 15 minuta ostalo je do kraja utakmice između Rudara i Borca, a i dalje nema promjene rezultata.

Nismo vidjeli puno prilika u drugom poluvremenu. Nakon izlaska Jovanovića na teren je ušao Jovo Lukić, dok su umjesto Siniše i Nikole Dujakovića u igri Milan Vušurović i Dejan Meleg. Na drugoj strani umjesto Marića i Burazora ušli su Sadiku i Marmat.

Kraj utakmice: 1:1

• 22:45 Филм: Хазард (16+)

'' Филм: Хазард (16+)

• 00:45 Ноћни програм