Slovenija savladala Letoniju i izborila polufinale

• 13.09.2017. 07:46

Reprezentacija Slovenija pobijedila je Letoniju sa 103:97 u četvrtfinalu Evrobasketa u Turskoj, Finskoj, Rumuniji i Izraelu.

Izabranici Igora Kokoškova ovim trijumfom plasirali su se u polufinale gdje će igrati sa selekcijom Španije.

Odličnu utakmicu za Sloveniju odigrali su Luka Dončić i Goran Dragić.

Mladi igrač Real Madrida meč je završio sa 27 poena i devet skokova, dok je Dragić ostvario učinak od 26 poena, osam asistencija i šest skokova.

U poraženom sastavu, odličan je bio Porzingis sa 34 poena i šest skokova, dok je i Davis Bertans postigao 23.

Od starta meča igrači obe reprezentacije pokazali su nam u kojem će smjeru ići ova utakmica. Vidjeli smo veliki broj poena na obe strane, međutim "Zmajčeci" su u prvih deset minuta igrali nešto bolje, pa se na kratak predah otišlo sa rezultatom 34:23.

Ekipa AInarsa Bagackisa uzvratila je u drugoj četvrtini, postigla 32 poena i do kraj poluvremena potpuno preokrenula, 55:51. Kod Letonije odlično je igrao Porzingis, dok je u sastavu Slovenije prednjačio Dragić.

Treća dionica bila je preslikana kao i prva. Slovenije je mnogo bolje igrala, a u igru se uključio i Dončić. Pred posljednjih deset minuta utakmice ušlo se sa rezultatom 76:66:

Letonija se nije predavala u završnici meča, međutim kao heroj utakmice ispostavio se Luka Dončić koji je u nekoliko navrata rješavao napade u stilu veterana. Na kraju, Dragić je postigao važan poen za 97:92 i Letoniji nije bilo više povratka.

Slovenija će u polufinalu igrati sa Španijom koja je pobijedila Njemačku sa 84:72.