Prva liga RS: Poraz Borca u Mrkonjić Gradu

• 20.08.2016. 21:39

Banjalučki Borac poražen je u trećem kolu Prve lige Republike Srpske na svom prvom ovosezonskom gostovanju. Bolja od crveno-plavih bila je Sloboda u Mrkonjić Gradu rezultatom 1:0 (1:0).

Iako su najavili prve gostujuće bodove, Banjalučani nisu uspjeli da izbjegnu poraz u Mrkonjić Gradu! Gol odluke postigao je Dejan Zarić u 36. minutu za prvu pobjedu Mrkonjićana ove sezone, piše Mondo portal.

Borac je poslije prvog poraza na petom mjestu na tabeli sa tri boda zaostatka za liderom na tabeli, Tekstilcem, koji je pogotkom Nenada Đukića u 33. minutu, savladao Sutjesku u derbiju kola i sa nova tri boda preuzeo lidersku poziciju upravo od Fočaka.

Gostima je ovo bio prvi ovosezonski poraz, dok je tim Bojana Magazina nastavio sa odličnim partijama i jedina je ekipa u prva tri kola koja ne zna za neuspjeh.

Najubjedljiviji trijumf u subotu su ostvarili fudbaleri Sloge, koji su deklasirali Zvijezdu 09 rezultatom 5:2. Dobojlijama je ovo bila prva pobjeda od povratka u prvoligaško društvo, a najzaslužniji za trijumf bio je dvostruki strijelac Selmir Mahmutović.

Gol Cvijetina Pavića bio je dovoljan za tri boda i Podrinju, koje je u Janji u komšijskom derbiju bilo bolje od zvorničke Drine.

Ulogu favorita opravdali su igrači Rudar Prijedora, koji su rezultatom 3:1 slavili protiv šamačkog Borca. Gosti su na 2:1 imali priliku da izjednače sa "bijele tačke", ali Zoran Brković nije uspio da pretvori jedanaesterac u pogodak.

Jedini duel u kojem nije bilo pobjednika odigrali su Kozara i Slavija. Meč u Gradišci završen je 2:2.