NBA: Dramatična pobjeda Portlanda, rekord Vestbruka

• 08.01.2018. 10:35

Protekle noći u NBA ligi odigrane su četiri utakmice a posebno su se izdvojile pobjede Portlanda nad San Antoniom sa 111:110 poenima Si Džeja Mekaluma šest sekundi prije kraja i Feniksa nad Oklahomom sa 114:100 uprkos još jednom, rekordnom trostrukom dvocifrenom učinku Rasela Vestbruka. LA Lejkersi su nadigrali Atlantu sa 132:113, a Njujork je u gostima savladao Dalas sa 100:96.

U uzbudljivoj završnici meča Portland je zahvaljujući Si Džej Mekalumu odnio pobjedu nad San Antoniom sa 111:110 iako su gosti, poslije ravnopravnog prvog dijela utakmice, na poluvrijeme otišli sa pet poena prednosti.

U nastavku su domaćini uspjeli da nadoknade prednost i povedu šest sekundi prije kraja pogotkom Si Džeja Mekalumu.

Posljednji napad u meču imao je San Antonio ali je Lamarkus Oldridž promašio odlučujući šut u posljednjoj sekundi.

U pobjedničkom timu najefikasniji je bio mekalum sa 25 poena, 5 skokova i 7 asistencija. Mo Harkles ubacio je 19, a Јusuf Nurkić 17 poena uz 13 skokova.

U ekipi San Antonija Oldridž je imao 30 poena i 14 skokova, a posebno se istakao i Manu Đinobili koji je utakmicu završio sa 26 poena, 4 skoka i 2 asistencije.

Košarkaši Feniksa savladali su Oklahomu na svom parketu sa 114:100 uprkos još jednom tripl-dablu Rasela Vestbruka.

Vestbruk je meč završio kao najefikasniji igrač sa 26 poena, 11 asistencija i 10 skokova, što je njegov 14. tripl-dabl ove sezone a ukupno 93. u karijeri čime se upisao na vječnu listu najefikasnijih na kojoj su Oskar Robertson sa181, Medžik Džonson sa138 i Džejson Kid sa107 trostrukih dvocifrenih učinaka u karijeri.

To ipak gostima nije bilo dovoljno, a Feniks je neočekivano lako slavio vodeći ubjedljivo tokom cijele utakmice.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji je bio Devin Buker sa 26 poena i 4 asistencije, Voren je dodao 23 i 5 skokova, a Dragan Bender 20 uz 6 skokova.

Njujork je na gostovanju nadigrao Dalas sa 100:96 uz novo sjajno izdanje Kristapsa Porzingisa.

Gosti su vodili prekitčno tokom cijele utakmice, ali su do pobjede stigli u samom finišu pošto je minut prije kraja Dalas izjednačio na 94:94.

Јoš jedan sjajan meč odigrao je Kristaps Porzingis koji je imao 29 poena i 8 skokova, a pratio ga je Enes Kanter sa 13 poena i čak 18 skokova.

Na drugoj strani Herison Barns imao je 25 poena i 7 skokova, a Vesli Metjus dodao je 14 poena.

Sjajan meč odigrali su LA Lejkersi i slavili protiv Atlante sa 132:113, a predvodio ih je Brendon Ingram sa 20 poena i 7 asistencija.

Meč su praktično riješili u drugoj četvrtini kada su napravili 16 poena razlike, a potom su samo uspjevali da održe razliku do konačne pobjede.

U timu Lejkersa uz Ingrama su bili Koldvel-Poup sa 14 i Lonzo Bol sa 13 poena, 10 skokova i 6 asistencija, a kod gostiju Denis Šruder je bio najefikasniji sa 27 poena i 5 asistencija.