Nadal preokretom protiv Fonjinija, čeka se Novak

• 18.05.2018. 17:24

Rafael Nadal je, poslije preokreta, pobijedio Fabija Fonjinija sa 2:1 i plasirao se u polufinale Mastersa u Rimu, gdje čeka boljeg iz duela Đoković – Nišikori.

Rafa je za 2 sata i 16 minuta savladao italijanskog tenisera, po setovima 4:6, 6:1, 6:2.

S obzirom na formu Španca, očekivao se još jedan lagan trijumf, i tako je i počelo. Nadal je dobro otvorio meč i poveo sa 4:1, međutim, tada kreće šou Italijana.

Fonjini ubacuje u brzinu i uzima pet vezanih gemova, te koristi prvu set loptu i dobija prvi dio igre sa 6:4.

Poslije ove male "eksplozije" Fonje, stvari se ipak vraćaju na svoje. Za 34 minuta igre Rafa prepušta protivniku samo jedan gem, i uvodi meč u treći, odlučujući set.

U trećem setu nije bilo mnogo razlike u poređenju sa drugim. Nadal opet brzo pravi brejk i povisuje na 4:2, da bi na servis Italijana spasio dvije gem lopte, a onda iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 5:2, poslije čega je sigurnim gemom na servis obezbijedio plasman u polufinale.

Nadal se u polufinalu sastaje sa boljim u meču između Novaka Đokovija i Keija Nišikorija.

Srpski i španski teniser sastatli su se 50 puta, a Novak vodi sa 26-24, tako da bi im eventualni okršaj u Rimu bio 51. susret u karijeri na ATP nivou. Posljednji duel im je bio u Madridu prošle godine, kada je Rafa prekinuo niz od sedam uzastopnih pobjeda Đokovića i slavio, u polufinalu, sa 6:2, 6:4.