Liga Evrope: Sjajan preokret Borusije, kraj za Totenhem

• 24.02.2017. 07:44

Borusija iz Mehengladbaha napravila je sjajan preokret i eliminisala Fiorentinu u šesnaestini finala Lige Evrope.

Njemački tim je, poslije minimalnog poraza u prvom meču, gubio 2:0 od 'Viole' poslije pola časa igre na 'Artemio Frankiju', pogocima Nikole Kalinića i Bohre Valera.

Međutim, nadu im je vratio Lars Stindl minut prije odlaska na odmor, da bi isti igrač nastavio svoj šou po povratku iz svlačionice.

Najprije je poslije 120 sekundi nastavka pogodio za izjendačenje, a samo osam minuta kasnije i za totalni preokret. Domaći nisu znali šta ih je snašlo, nisu uspjeli da se oporave i odgovore, pa je Andreas Kristensen potvrdio prolaz Mehenhladbaha poslije časa igre.

Nenad Tomović posmatrao je eliminaciju svog tima sa klupe za rezerve domaćina.

Učešće u Evropi za ovu sezonu završio je i Totenhem Hotspur, koji je eliminisan od Genka.

Belgijanci su stigli u London poslije 1:0 na svom terenu, ali je to anulirao Kristijan Eriksen već u desetom minutu. Ipak, u 20. minutu Stefan Mitrović 'tjera' Harija Kejna da savlada sopstvenog golmana, a sve se dijametralno mijenja poslije isključenja Bamidele Alija u 40. minutu, zbog totalno nepotrebnog starta s dvije noge kojim umalo nije slomio nogu rivalu.

Uprkos brojčanom deficitu, 'Pijevci' stižu do novog vođstva preko Viktora Vanjame u 61. minutu, ali tačku na meč sta Žoan Perbe u 82.

Olimpik iz Liona priredio pravi spektakl svojim navijačima protiv AZ Alkamara, slavivši sa 7:1, odnosno 11:2 u ukupnom rezultatu, dok je Selta iz Viga šokirala Šahtjor u Ukrajini.

'Rudari' su imali 1:0 iz Viga, a taj rezultat bio je na snazi sve do bukvalno posljednjih minuta, kada je gostima dosuđen penal, da bi Jago Aspas sigurnom egzekucijom odveo meč u produžetke. Selta je nastavila da igra pametno i strpljivo, a prolaz u narednu rundu i definitivno joj je donio Gustavo Kabral u 108. minutu.

Nemanja Radoja propustio je ovaj meč zbog kartona.

Rostov je lako sačuvao velikih 4:0 protiv Sparte u Pragu, odigravši 1:1, dok se isto može reći i za Kopenhagen, koji je odigrao susret bez golova sa Ludogorecom, poslije trijumfa od 2:1 u Bugarskoj.

Uroš Matić odigrao je cijeli meč za domaće, dok je Aleksandar Pavlović u 80. minutu ušao u igru.