Fudbaleri Srbije poraženi od Francuske u Bordou

• 08.09.2015. 07:58

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je sinoć u prijateljskoj utakmici u Bordou od domaće selekcije Francuske sa 2:1 (2:1).

Srpski fudbaleri, koji su ranije ostali bez šansi za plasman na prvenstvo Evrope, bili su slobodni u I kvalifikacionoj grupi, a susret sa Francuzima odigran je pošto su oni pridodati I grupi kako bi se kroz prijateljske mečeve pripremali za kontinentalni šampionat sledeće godine, čiji su domaćini.

Reprezentacija Srbije odigrala je večeras u Bordou jubilarnu 100. utakmicu od osamostaljenja države, a meč je sudio Artur Dijaz Soareš iz Portugalije.

Izabranici selektora Radovana Ćurčića porazom su obilježili jubilarnu utakmicu, a prema viđenom na terenu može se reći da su još i dobro prošli.

Odigrali su veoma loše prvo poluvreme u kojem su Francuzi potpuno dominirali, stvorili brojne povoljne šanse i pravo je čudo da je golman Predrag Rajković samo dva puta vadio loptu iz mreže.

Ono što su promašili Žiru, Grizman i Valbuena nije Matuidi, koji je najprije poslije centaršuta udarcem glavom matirao Rajkovića, da bi petnaestak minuta kasnije fantastičnim volejem duplirao prednost "trikolora".

Srbija je uz pomoć sreće smanjila vođstvo domaćina, nakon što je Marković šutirao, a lopta pogodila Mitrovića i završila u mreži.

U drugom poluvremenu Francuzi su smanjili "gas", a srpski fudbaleri odigrali nešto bolje, pa su mogli čak do izjednačenja, međutim, rezultat je ostao nepromenjen.

U cjelini, bilo je ovo još jedno neubejdljivo izdanje reprezentacije Srbije i pokazatelj da Ćurčiću predstoji težak posao u nastojanju da formira pravi tim pred naredni kvalifikacioni ciklus.

Srbija narednu utakmicu igra 8. oktobra u Elbasanu protiv domaćina Albanije, što će biti njen pretposlednji meč u I kvalifikacionoj grupi za EP 2016.

Ćurčić: Moglo je da bude i gore

Ćurčić je rekao poslije prijateljske utakmice sa Francuskom da su njegovi izabranici mogli da pretrpe i ubjedljiviji poraz. "Moglo je da bude i mnogo gore. Igrali smo protiv veoma dobrog tima i Francuzi su pokazali koliko su trenutno ispred nas. Mi smo, nažalost, i pred ovaj meč imali problema sa sastavom pošto je Kolarov morao da pauzira zbog povrede", rekao je Ćurčić novinarima posle utakmice. On je dodao da je srpski tim svjestan svojih grešaka i da nastoji da ih ispravlja "u hodu". "Pokušali smo da pariramo velikom protivniku, u drugom poluvremenu imali smo neke šanse, ali nismo uspjeli da ih pretvorimo u golove", kazao je Ćurčić.

Strijelci: Matuidi u 9. i 25. za Francusku, a Mitrović u 40. minutu za Srbiju.

Francuska: Loris, Sanja (od 46. Debiši), Varan, Mangala, Tremulinas, Matuidi (od 46. Kondgobija), Šnajderlin, Pogba, Valbuena (od 76. Marsijal), Grizman (od 90. Sisoko), Žiru (od 62. Benzema).

Srbija: Rajković, Tomović, Ivanović, Spajić (od 89. Kosanović), Obradović, Fejsa (od 82 Petrović), Gudelj (od 56. Ljajić), Matić, Marković (od 58. Tošić), Tadić (od 56. Kostić), Mitrović (od 76. Škuletić).

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)