Fudbaleri Srbije bez problema savladali Moldavce

• 02.09.2017. 22:23

Fudbaleri Srbije savladali su Moldaviju rezultatom 3:0 i ostvarili jednu od odlučujućih pobjeda na putu ka Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018. godine.

Srbija je po teškom vremenu i jakom pljusku odigrala veoma dobro i pokazala razliku u klasi u odnosu na Moldavce, ostvarivši četvrti trijumf u sedmom kolu kvalifikacija.

'Orlovi' sada imaju 15 bodova, dva više od Irske koja je kiksnula i remizirala na gostovanju u Gruziji.

Tokom čitavog prvog poluvremena igrači su se borili sa snažnim pljuskom, a u tim uslovima mnogo bolje su se snašli naši igrači – Kostić je prvo prošao po lijevoj strani, bez previše uspjeha, ali je već u 20. minutu bilo 1:0.

Nakon prodora Kolarova po istoj strani, uslijedila je oštra povratna lopta do Kostića, koji, iako usamljen, promašuje loptu na penalu. Ona se srećno odbila do igrača Ajntrahta, a Gaćinović je odmjereno šalje u gornji lijevi ugao.

Nastavio se pritisak 'Orlova'. Prvo je Mitroviću poništen pogodak zbog ofsajda, da bi Kolarov na isteku pola sata povisio rezultat. Opet je Gaćinović bio u centru pažnje, jer je prošao po desnoj strani i, poslije postignutnog gola, idealno poslužio lijevog beka Rome.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, dok je u nastavku viđen mnogo mirniji ritam igre, iako su se izabranici Slavoljuba Muslina trudili da još neki put zatresu mrežu rivala.

Najbolje šanse su u prvih dvadesetak minuta imali Kolarov, Mitrović i Branislav Ivanović sa distance, sve do 81. minuta kada je napadač Njukasla konačno razbio maler i na centaršut Kostića postavio konačan rezultat.

Utakmicu na stadionu u Humskoj obilježio je i povratak Adema Ljajića u nacionalni tim poslije više od dvije godine odsustva, a vezista Torina u 66. minutu zamjenio je Tadića.

Srbija nastavlja kvalifikacije već u utorak u Dablinu, kada od 20.45 po našem vremenu gostuje Irskoj.