Federer lako do osmine finala

• 13.03.2018. 07:53

Filip Krajinović nije uspio da se plasira u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu, pošto ga je u dva seta pobijedio Rodžer Federer – 6:2, 6:1.

Najbolji igrač na svijetu u narednom kolu igraće protiv Žeremija Šardija koji je u tri seta pobijedio Andreu Manarina.

Krajinović nikako nije mogao do boljeg rezultata sa ovakvom igrom u ovom duelu.

Srpski igrač previše je griješio i Švajcarac je zasluženo došao do pobjede. Ovo je bio prvi međusobni duel dvojice tenisera.

Krajinović nervozno je krenuo u meč i Federer je odmah uspio da mu oduzme servis i da povede sa 2:0. Ipak, srpski igrač ekspresno je vratio brejk zaostatka i potom izjednačio na 2:2.

Međutim, pad koncetracije u šestom gemu prvog seta. Krajinović je gubio sa 0:30, potom je došao do 40:30, da bi poslije toga prvi igrač na svijetu dobio tri poena zaredom.

Do kraja seta Filip je izgubio još jedan brejk i podhitno je morao da promijeni nešto u igri.

Ipak, do te promjene nije došlo, Švajcarac je na još lakši način dobio drugi set i poslije samo 59 minuta igre plasirao se u osminu finala.