Akropolis kup: Srbija savladala Grčku

• 25.08.2017. 22:04

Nakon jučerašnjeg poraza od Gruzije koja je osvojila Akropolis kup, reprezentacija Srbije savladala je domaćina i da se vrati na pobjednički kolosjek.

Iako je danas igrala bez Nemanje Nedovića, Nikole Kalinića i Stefana Jovića, reprezentacija Srbije je uspjela da zabilježi novu pobjedu u pripremama za Evropsko prvenstvo.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su danas bili bolji od reprezentacije Grčke, domaćina Akropolis kupa, sa 67:69.

Srpski tim je uspio da započne utakmicu sa dvije trojke, Gudurić i Birčević su bili precizni, ali je Milosavljević u nastavku četvrtine bio taj koji je nanosio najveću štetu Grcima. Ukupno je postigao osam poena, i uz veliku pomoć Birčevića i Bogdanovića Srbija je stigla do 18:21 nakon prve dionice.

Kuzmić i Bogdan su donijeli Srbiji 21:28 početkom druge dionice, ali su Slukas i Mancaris preokrenuli trojkama rezultat u svoju korist. Srbija se ipak konsolidovala, Kuzmić je bio odličan, pa je Srbija dobila prvo poluvrijeme sa 38:35.

U drugom poluvremenu je po prvi put šansu dobio i Boban Marjanović i upravo je on nastavio svoju sjajnu seriju i pokazao da će biti možda i glavni košarkaš reprezentacije Srbije na predstojećem Evropskom prvenstvu.

On, Bogdanović i Milosavljević su bili dominantni, i upravo poenima Bobana Marjanovića Srbija je stigla do najveće prednosti na utakmici na samom kraju treće dionice, 44:54.

Ubrzo je Srbija stigla i do +14 i to na 4 minuta do kraja utakmice, Marjanović, Mačvan i Lazić su bili odlični.

Ipak, Srbija je doživjela veliko opuštanje, Grci su došli do 66:69 na minut do kraja, pa se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Imali su Grci dva slobodna bacanja za izjednačenje, ali je Tanasis Antetokunbo promašio oba, zatim je i Printezis promašio trojku za pobjedu, pa je Srbija slavila novu pobjedu.