ABA: Zvezda vezala sedmu pobjedu

• 17.12.2017. 21:47

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Baru ekipu Mornara u posljednjem nedeljnom meču 12. kola ABA lige – 82:74.

Izabranici Dušana Alimpijevića nastavili su pobjednički niz i upisali desetu pobjedu i sada su preuzeli lidersku poziciju, dok je crnogorski tim poslije 12 odigranih utakmica deveti sa skorom 5-7.

Crveno-bijeli su vezali sedmu pobjedu u nizu i izjednačili se na čelu tabele sa Budućnostii.

Sjajan meč viđen je u „Topolici“, a mnogo uzbuđenja i lijepih poteza viđeno je u prvom poluvremenu.

Domaćini su bolje otorili meč i odmah na početku meča stekli veliku prednost. Odlično šuterski raspoloženi igrači Mornara su u prvom kvartalu imali maksmilih 13 poena prednosti.

Ipka, Zvezda je do odlaska na odmor odigrala agresivnije i uspjela da preokrene.

U drugoj četvrini viđeno je nekoliko sjajnih potreza, a izdvojio se potez Relija Rosa koji je fantastičnom blokadom blokirao Lesora.

Ekipa Dušana Alimpijevića postepeno je u drugom poluvremenu uvećavala prednost, u par navrata imala je i dvocifrenu prednost, ali je Mornar ipak do kraja susreta djelimično uspio da ublaži poraz.

U ekipi Zvezde debitovao je i doskoršnji plejmejker Mega Bemaksa Dilan Enis, koji je na parketu proveo nešto više od dva i po minuta i za to vrijeme postigao jedan koš s linije za slobodna bacanja.

Crveno-bijele do pobjede predvodio je Džejms Feldin sa 18 poena, pet skokova i jednom asistencija, a isti broj poena postigao je i Stefan Janković, dok je Tejlor Ročesti dodao 13.

U ekipi Mornara istakao se Uroš Luković sa 18 poena, a Derek Nidam dodao je 15.

Mornar zauzima deveto mjesto sa pet pobjeda i sedam poraza.