Zvezda savladala Vojvodinu

• 01.05.2017. 09:04

Javno je Partizan izražavao sumnju u poštenje Vojvodine, sugerisao da će se Novosađani skloniti sa puta Crvenoj zvezdi, ali bi sada mogli i da joj se izvine, jer su Lale muški izašle na stadion “Rajko Mitić” i hrabro se porvale sa protivnikom. Ali nisu mogle više od toga.

Ni  sa igračem manje u posljednjih 20 minuta. Zvezda je uz najblaže rečeno čudnu odluku sudije Srđana Obradovića da u 70. minutu isključi Nikolu Antića i kasniji penal zbog prekršaja Marka Vukasovića nad Ričmondom Boaćijem stigla do toliko željenog gola koji ju je sačuvao na vrhu – 2:0 u derbiju 33. kola Superlige.

Međutim, umjesto o golovima Gelora Kange i Srđana Plavšića, pa i brojnim šansama na obje strane u uvodnih sat i kusur, u narednim danima vjerovatno će se najviše pričati o odlukama sudije Obradovića, koji je već bio tema fudbalske Srbije prije nekoliko nedjelja kada je u 153. vječitom derbiju previdio da je lopta napustila teren prije Zvezdinog vodećeg gola.

Večeras je vidio nešto što drugi nisu, jer nikome na stadionu nije bilo baš najjasnije zašto je Antić isključen. Jeste Vošin kapiten u trenucima kada je igra bila prekinuta ramenom potkačio Abrahama Frimponga, ali direktan crveni karton se čini kao zaista prestroga odluka.

Ali je bila konačna, pa je Antić u suzama napustio teren što je bio prelomni trenutak utakmice.

Ni sa igračem više Zvezda nije mogla do gola prije no što je Obradović svirao penal za Zvezdu. Marko Vukasović je, pokazao je snimak, blago nagazio na stopalo Ričmonda Boaćija, a glavni sudija, pa i akter utakmice, momentalno pokazao na bijelu tačku.

Izazvalo je to burne proteste na Vošinoj klupi, ali nije vrijedilo – Gelor Kanga je načeo goste, da bi Plavšić u posljednjim sekundama utakmice i pečatirao ostanak bodova u Ljutice Bogdana. Ujedno i Zvezdin ostanak na čelu tabele.