Zvezda savladala šampiona Evrope!

• 06.03.2015. 01:07

Košarkaši Crvene zvezde napravili su iznenađenje u devetom kolu Top 16 faze Evrolige, savladali su šampiona Evrope Makabi 89:76.

Crveno-bijeli su do prve pobjede nad "Ponosom Izraela" stigli furioznom serijom 20:0 na krilima Markusa Vilijamsa tokom poslednje četvrtine, za ostanak u igri za plej-of.

Zvezdu su do velikog trijumfa pred oko 10.000 navijača u Areni nosili Boban Marjanović sa dabl-dablom od 19 poena i 17 skokova, te Vilijams sa 17 poena (7sk, 5as), i Čarls Dženkins sa 16 poena (5sk).

Poslije nekoliko mečeva očajnog šuta Zvezda je na ovoj utakmici pogodila 13 trojki iz 29 pokušaja, postigavši čak 35 poena u poslednjoj četvrtini.

Zvezda je odlično počela meč, povela 6:0, ali Makabi predvođen Devinom Smitom brzo preokreće rezultat. Usljedila je egal borba dva tima u nastavku, a crveno-bijeli lošim skokom i promašenim zicerima propuštaju dvije šanse da se rezultatski "odlijepe".

Krajem treće četvrtine usljedio je veliki pad u igri Zvezde, bez Bobana Marjanovića na parketu je djelovala nemoćno, što Makabi koristi te preko svojih Amerikanaca stiče sedam poena prednosti. Ipak, trojka Jovića u finišu perioda ostavlja Zvezdu u egalu.

To je bio veoma važan koš, jer u poslednjem periodu kreće šuterski obračun dva tima, osam trojki u nizu, ali ga dobija Zvezda 5-3, te uz dominaciju u skoku i sjajnu odbranu pravi seriju 20:0 od 33-38. minuta i prelama meč.

Pored pomenutog trijma dvocifren učinak u Zvezdi imao je i Nikola Kalinić sa 14 poena, dok su se u Makabiju istakli Devin Smit sa 15 (2/9 za tri), Džeremi Pargo sa 14 uz po 6 skokova, asistencija i izgubljenih lopti, te Nejt Linhart i Aleks Tajus sa po 12 poena.

Zvezda sada ima skor 2-7 u grupi, nalazi se tri pobjede od mjesta koje vodi u plej-of, a u poslednjih pet kola Top 16 faze gostuje Galatasaraju, Albi i Žalgirisu, a dočekuje Barselonu i Panatinaikos.

U sledećem kolu Zvezda putuje u dobro poznati, ne po dobrom, Istanbul, a meč sa Galatasarajem je na programu 12. marta.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.