Zvezda pregazila Radnički

• 06.11.2017. 09:25

Fudbaleri Crvene zvezde “odgovorili” su na trijumf Partizana, sa 4:0 pregazili Radnički na “Čairu”, te tako zadržali četiri boda viška u odnosu na vječitog rivala.

Tamo gde su “crveno-bijeli” i u najslavnijim danima znali da nalete na nagaznu minu, ove večeri su se prošetali zahvaljujući golgeterskim sprintu Aleksandra Pešića.

Simultanka Aleksandra Pešića

Nekadašnji član Atalante i Tuluza kao da je imao žarku želju da se dokaže u rodnom gradu, pa je odigrao simultanku sa odbranom Radničkog.

Odlučio je Vladan Milojević da odmori Damjana l Taleka i Mičela Donalda, te da Ričmonda Boaćija ostavi na klupi za rezerve. Početni otpor domaćina nagovještavao je vrlo uzbudljiv meč, kakve smo tradicionalno gledali na “Čairu” kada gostuje klub sa “Marakane”. Međutim, početno ispitivanje snage skratio je već pomenuti Pešić. Njegov sprint ka jednoj izgubljenoj lopti doprinijeo je asistenciji za Nemanju Milića koji je “spojio” sa golom Gelora Kangu – 1:0.

Pokazao je Pešić sposobnost kod prvog gola da radi za tim, uostalom tu referencu demonstrira tokom čitave jeseni u domaćim mečevima. Za taj poriv vrlo brzo je nagrađen. Plejmejkerske oči Kange, uspavane u dobrom dijelu londonskog meča sa Arsenalom, vidjele su svako iole dobro kretanje Pešića. Upravo je Gabonac u 38. minutu vidio Pešićev bijeg u šesnestercu Radničkog. Uspio je Zvezdin napadač da izdrži duel i potom lijevom nogom pogodi cilj – 2:0.

Dok se na sjevernoj tribini orilo “Ovo je Zvezda”, Pešić je nastavio da razbija odbranu domaćina na sitne dijelove. Opet je dobio kvalitetnu loptu u prostor od Kange, Subić mu je pao na noge što je arbitar Jovan Šegrt označio kao penal. Loptu je uzeo sam Aleksandar i stigao do devetog gola u sezoni – 3:0.

Dvije asistencije Gelora Kange

Možda su kalkulisali pojedini fudbaleri Crvene zvezde, ali ne i Pešić! Imao je i dodatni motiv da u rodnom gradu stigne do prvog mjesta na listi strijelaca Superlige. Uspio je u tome u 73.minutu. Opet ga je proigrao Kanga, Pešić je bio u ofsajdu, ali kako se pomoćnik nije oglasio, rutinski je savladao Mladena Živkovića.