Zvezda podbacila, Budućnost izborila "majstoricu"!

• 28.03.2017. 21:49

Poslije dva evroligaška, Zvezda je večeras vezala i treći neuspjeh u nizu u posljednjih nedjelju dana i propustila priliku da se već večeras plasira u finale plej-ofa ABA lige.

Poslije uvodnih 4:0 za Zvezdu, Podgoričani preuzimaju kontrolu dešavanja na terenu. Domaći tim je napravio seriju 9:0, poveo sa 9:4, a onda je konačno usljedila reakcija na drugoj strani, preko Simonovića, koji pogađa trojku za 9:7.

Ipak, Budućnost je do pred kraj prvog kvartala uspjela da zadrži blagu prednost, da bi onda Gudurić iznudio tri slobodna bacanja koja je realizovao i izjednačio na 13:13.

Početkom druge četvrtine, Branko Lazić je donio preokret Zvezdi koja je povela sa 17:13 i kada se očekivalo da će Zvezda da pojača ritam i uveća ovu razliku, kako je to radila u najvećem dijelu sezone, usljedio je novi veliki pad u njihovoj igri.

Predvođeni raspoloženim Borisom Savovićem, Podgoričani su ponovo prešli u vođstvo, koje su do kraja poluvremena učinili dvocifrenim - 33:23 poslije prvih 20 minuta igre!

Broj poena na najbolji način ilustruje kako je Zvezda igrala u ovom periodu.

Međutim, ni treća četvrtina nije donijela bitnije promjene. Radonjićev tim i dalje je bio daleko od svog prepoznatljivog nivoa igre, domaći su dominirali u skoku, ali su veoma loše šutirali u ovom dijelu igre i tako propustili priliku da možda već tada dotuku favorizovanog rivala.

Zvezda je uspjela da do kraja treće četvrtine prepolovi zaostatak iz prvog poluvremena, i to najviše zahvaljujući Marku Guduriću, koji je jedini bio koliko-toliko efikasan u napadu.

Rezultatom 42:37 za Budućnost ušlo se u posljednjih deset minuta, ali poenima Rejnoldsa sa penala, ekipa Ilijasa Zurosa se opet vraća na ''plus 10'' - 52:42 u 34. minutu igre.

Istu razliku domaćima vratio je i Nemanja Gordić na tri minuta do kraja, za 58:48 i tada je već postajalo jasno da će Budućnost uspjeti da uzvrati Zvezdi.

To je potvrdio i Rejnolds na minut i po do kraj, za 63:51, kada je slavlje Podgoričana moglo da počne.

Budućnost je slavila konačnim rezultatom 63:57.

Savović sa 15 i Gordić sa 12 poena bili su najefikasniji u Budućnosti, a Zvezdu je predvodio Marko Gudurić sa 15 poena, a Nejt Volters je upisao 11.

Plejmejker Stefan Jović pokušao je večeras da pomogne svojim saigračima, odigrao je desetak minuta, uglavnom u prvom poluvremenu, ali bez učinka na koji nas je navikao prije problema sa povredom.