Zvezda pobijedila Radnički i otišla na plus šest bodova

• 23.04.2014. 07:15

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su sinoć u Beogradu ekipu niškog Radničkog sa 2:0, pa su na čelu tabele Superlige Srbije odmakli šest bodova drugoplasiranom gradskom rivalu i braniocu titule, Partizanu.

Strijelci na utakmici 25. kola bili su Đorđe Rakić u 50, što je bio njegov prvenac u dresu crveno-bijelih, i Dragan Mrđa u 75. minutu.

Ekipa Crvene zvezde lošije je odigrala prvo poluvrijeme, kao da je bila sputana neočekivanim porazom Partizana u Kruševcu. Domaći fudbaleri stvorili su samo dvije šanse, a uspješno je intervenisao golman Nišlija Filipović.

Početkom drugog dijela susreta domaćin je poveo golom Rakića posle odlične asistencije Miloša Ninkovića, a kada je Mrđa donio vođstvo od 2:0 crveno-bijeli su do kraja bez problema kontrolisali situaciju na terenu i mirno okončali utakmicu.

U preostalom meču 25. kola Jagodina je kod kuće poslije preokreta pobedila ekipu Rada sa 3:1.