Zvezda odlična protiv CSKA

• 13.02.2018. 21:48

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su odličan meč protiv CSKA i remizirali bez golova (0:0) u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Crveno-bijeli su odigrali veoma borbeno, u većem dijelu meča sjajno parirali favorizovanom protivniku i na kraju potpuno zasluženo idu u Moskvu sa aktivnim rezultatom.

Revanš meč na programu je sljedeće srijede od 18 časova na moskovskoj "VEB areni".

Tokom čitavog dana u Beogradu je padala kiša, koja je pred meč prerasla u snijeg, pa su uslovi više odgovarali gostima iz Moskve. Oni su ofanzivnije krenuli i, nakon početnog opipavanja snaga, do prve velike šanse stigli već u desetom minutu.

Poslije akcije po lijevom boku, lopta je došla do Vitinja. Napadač se u kaznenom prostoru lako oslobodio Le Taleka, imao dobru situaciju, ali je šutirao pravo u golmana Borjana.

Nastavili su "Armejci" sa pritiskom, ali je devet minuta kasnije domaćin došao do prve ozbiljne situacije – Ben je oduzeo loptu i dobro prošao, oboren je na ivici kaznenog prostora, a njegov pokušaj iz slobodnjaka je završio iznad metar iznad prečke.

Zvezda je uspijevala dobro da parira favorizovanom protivniku, iako je CSKA imao nekoliko šansi, prije svega preko Muse, Dzagoeva i Golovina, ali promjene rezultata nije bilo.

Najbolju priliku u ovom dijelu meča propustio je Nemanja Radonjić u 35. minutu – osjetio je grešku rivala kod jedne dubinske lopte, hitro je uzeo i odjednom se našao u situaciji 1 na 1 sa golmanom. Radonjić je gađao donji desni ugao, Akinfejev ga je pročitao i odbranio taj pokušaj.

To je bio posljednji zanimljiv detalj iz prvog dijela, pa se na odmor otišlo najnepopularnijim rezultatom.

zvezda csk

Već na startu nastavka Akinfejev je fantastičnom reakcijom spasao mrežu poslije udarca Le Taleka. Pošto su igrači CSKA izbacili loptu iz svog kaznenog prostora, Radonjić je idealnim centaršutom pronašao defanzivca. Francuski defanzivac je šutirao iz prve, ali je Akinfejev novom sjajnom paradom sačuvao svoju mrežu.

Igralo se i dalje otvoreno, ali mirnije nego u prvih 45 minuta – ređale su se dobre situacije na obe strane, do 67. minuta kada je domaćin imao mnogo sreće.

Golman gostiju je pokrenuo kontru, Natho poslao dugu loptu na lijevi bok do Muse, a Savić je potpuno ispao iz igre. Napadač je krenuo ka golu, sa njim su trčala još dvojica saigrača, naspram samo Le Taleka u odbrani. Musa je katastrofalno reagovao i upropastio dobru šansu.

Osam minuta kasnije uzvratili su izabranici Vladana Milojevića i malo je falilo Krstičiću da donese prednost udarcem glavom, na odličan centaršut Bena.

Poslije toga se ušlo u mirniji ritam, iako su gosti pretili, Zvezda je sačuvala gol i rutinski privela meč kraju.