Zvezda odbranila titulu šampiona ABA lige

• 03.05.2016. 07:14

Košarkaši Crvene zvezde odbranili su titulu u Jadranskoj ligi, pošto su i u trećoj utakmici, ovoga puta u Sremskoj Mitrovici, savladali ekipu Mega Leksa sa 61:49.

Crveno-bijeli su opravdali ulogu favorita u finalnoj seriji, naročito uzimajući u obzir činjenicu da je Mega u tri meča bila oslabljena za neigranje čak petorice prvotimaca.

Poslije izjednačenog prvog poluvremena, u kojem je Crvena zvzeda konstantno bila u vođstvu, u nastavku je viđena neefikasna igra na obje strane.

U takvim okolnostima crveno-bijeli su se bolje snašli i stigli do, na kraju se ispostavilo, ubjedljivog trijumfa.

Kvinsi Miler predvodio je pobjedničku ekipu sa 18 poena, dok je na drugoj strani Rade Zagorac postigao 21.

Za najkorisnijeg igrača finalne serije izabran je srpski reprezentativac Stefan Jović.

• 11:55 Вијести

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Бизнис клуб (Р)