Zvezda nadigrala Igokeu

• 24.10.2016. 07:19

Iskusni KLS igrač sa solidnim iskustvom i u inostranstvu, Danilo Šibalić, spustio je 27 poena i pet trojki i obruč Crvene zvezde pred oko 2.500 gledalaca u "Pioniru", ali njegova partija sezone nije bila dovoljna za četvrtu pobjedu Igokee nad crveno-bijelima u Beogradu u šest ABA sezona.

U "pauzi" između tri evroligaška iskušenja, crveno-bijeli su na jedvdite jade, uprkos očajnom šutu za tri poena i nekim nerezonskim potezima u završnici, uspjeli da ostanu stoprocentni i poslije 6. kola regionalnog prvenstva.

Crvena zvezda - Igokea 68:66 (21:12, 19:17, 7:20, 21:17).

Šampion Srbije samo 48 sati ranije, u Istanbulu, odigrao je pakleno tešku utakmicu sa Galatasarajom i pobijedio u egal završnici, kakvu je odigrao i večeras u duelu sa, za Zvezdu, jednim od najneugodnijih rivala u regionu, koji je u tri od prethodnih pet gostovanja na Paliluli pobjeđivao.

I ovog puta bili su momci Dragana Bajića blizu podvigu koji su na istom mjestu postigli prošle sezone (81:87), ali im je za to bio potreban još jedan "Šibalić", za kojeg crveno-bijeli nisu imali rješenja, sve dok sam Bajić u finišu nije insistirao da se igra samo i isključivo na raspoloženog strijelca u napadu.

Takav pristup olakšao je posao umornim i prilično dekoncentrisanim crveno-bijelima, kojima utakmica na jednu loptu nije bila potrebna pred ulazak u nedjelju u kojoj će Barselona prvo gostovati u Beogradu (srijeda), a onda ekipa krenuti u Atinu na meč sa Panatinaikosom (petak).

No, poslije najgore četvrtine ove sezone sa svega sedam ubačenih poena, 20 primljenih i serije od šest i po minuta bez ikakvog koša, zvezdaši nisu mogli da se nadaju lako osvojenim bodovima, iako su odlično počeli meč i sve do sredine druge četvrtine lako kažnjavali solidnu, ali nepreciznu igru gostiju u napadu.

Dodatne probleme za Radonjića, koji je svakako želio do pobjede da stigne maksimalnom štednjom najvažnijih igrača, otežao je i Ognjen Kuzmić, koji je rano zaradio tri, a već u trećoj četvrtini i četiri lične greške, pa je na parketu proveo nepunih 15 minuta i to je neminovno poremetilo Zvezdine ustaljene rotacije i dovodilo do alternativnih petorki.