Zrinjski odbranio titulu šampiona, Bilbija vodio do pobjede

• 28.05.2017. 19:39

Fudbalski klub Zrinjski je odbranio titulu šampiona u Premijer ligi BIH.

Mostarski klub je na svom terenu savladao Slobodu sa 3:0 i tako nije propustio priliku da odbrani trofej.Zrinjski je do titule vodio bivši napadač Borca, Nemanja Bilbija, koji je svojim golovima u 11. i 41 . minutu pokrenuo slavlje ''Pod bijelim bregom''. Konačnih 3:0 postavio je Mešanović u 59 minutu. Mostarski tim je tako došao do pete titule u premijer ligi Bosne i Hercegovine i naredne sezone igraće u kvalifikacijama za Ligu šampiona.

Sezonu iz snova pobjedom je završila i ekipa Krupe. Oni su na domaćem terenu pobjedili Sarajevo 1:0 golom Nikole Dujakovića i tako stavili tačku na odličnu sezonu.

Debitant u društvu najboljih je prikazao zaista odlične partije i bio impresivan u pojedinim mečevima. Radnik je nakon sjajnog prvog dijela sezone u drugom pao pa su takmičenje u Ligi za šampiona završili bez pobjede.

Bijeljinski tim je u posljednjem kolu poražen od Željezničara 2:1 iako je poveo golom Demira Pece. Preokret su režirali Ivan Lendrić i Goran Zakarić.