Željezničar i Sarajevo odigrali bez pogodaka

• 15.04.2017. 21:31

Fudbaleri Željezničara i Sarajeva podijelili su bodove u 110. sarajevskom derbiju u okviru 4. kola Lige za prvaka BiH odigravši neriješeno 0:0.

Već u četvrtoj minuti Ahmetović je propustio prvu veliku priliku za goste kada je Kjosevski sjajno odbranio.

Uzvratio je Lendrić u dva navrata, a posebno je opasna bila situacija iz 13. minute. Željin napadač sjajno se oslobodio Mihojevića, ali je Rustemović u posljednji trenutak uklizao i odbio loptu u korner.

Ogromnu priliku Plavi su imali u 29. minuti. Stevanović se sjajno izborio za loptu, ali je Crnov glavom šutirao sa pet metara pored gola.

Sarajevo je zaprijetilo iz kontre pa je Kerla u posljednjem trenutku intervenisao ispred Crnkića u petercu domaćina.

Lendrić je u 36. minuti promašio stopostotnu priliku glavom iz peterca nakon centaršuta Crnova sa lijeve strane.

Uzvratilo je i Sarajevo pred odlazak na odmor. Duljević je šutirao iz daljine, Kjosevski odbio loptu, a na nju natrčao Hebibović. Ipak, ofanzivac Sarajeva je s pet metara fulio čitav gol.

U drugom poluvremenu tempo igre je bio dosta slabiji u odnosu na prvo poluvrijeme pa i nisu viđene neke velike prilike za postizanje golova.

Vrijedi istaći da je Kerla u 77. minuti dobio drugi žuti karton nakon što je rukom igrao pred svojim kaznenim prostorom pa je morao ranije u svlačionicu.

Navijači Željezničara priredili su sjajnu atmosferu na tribinama, a vrijedi istaći da su odali i počast Vedranu Puljiću, navijaču FK Sarajevo koji je ubijen 4. oktobra 2009. godine u Širokom Brijegu.

Željezničar je ostao na drugom mjestu Premijer lige BiH s bodom zaostatka u odnosu na lidera Zrinjskog. Sarajevo je trećeplasirano s tri boda manje od tima s Grbavice.