Vavrinka se zahuktava: Švajcarac preslišao Congu za polufinale Australijan opena

• 24.01.2017. 09:44

Sten Vavrinka se plasirao u polufinale Australijan opena pobjedom bez izgubljenog seta protiv Žo-Vilfreda Conge - 7:6 (2), 6:4, 6:3.

Meč je dugo bio niz žestokih udaraca, sigurnih servis gemova i dosta igre na mreži, pa je djelovalo da bi borba mogla da potraje. Ipak, nakon taj-brejka u prvom setu i razmjene brejkova u drugom, Švajcarac je namirisao krv, dodao gas i priveo posao kraju.

Publika na Rod Lejver areni je od starta gledala vrlo agresivan i brz tenis, a greške koje je češće pravio Conga anulirane su servisima koji su često išli brže od 200 kilometara na čas.

Prvi set tako nije imao nijednu priliku za brejk, a u odlučujućem gemu je Vavrinka bio sigurniji i uz nekoliko sjajnih udaraca i dosta glasnog radovanja je stigao do 1:0 i 7:6 (2).

Poslije radovanja i taj-brejka bilo je i malo nervoze na terenu, pa je u pauzi između setova došlo i do male rasprave između dvojice tenisera. Nije baš jasno zbog čega, ali Conga je bio ljut na rivala, navodno zbog toga što ga je na kraju "gledao ispod oka". Vavrinka je raspravu završio tako što mu je poručio "opusti se".

U drugom setu se do polovine situacija nije mijenjala, a tada je Conga preuzeo inicijativu i iskoristio grešku Vavrinke na bekhendu da povede sa 4:3

Ipak, razmjena "udarac za udarac" je nastavljena. Vavrinka je uz nekoliko sjajnih riterna stigao do 0:40, a zatim i do izjednačenja.

Nekoliko minuta kasnije, Vavrinka je napravio još jedan brejk za 6:4, a svoj veliki niz nastavio je sve do 3:0 u trećem setu. Conga je pokušavao da se nekako vrati u meč, ali je sve duge razmjene dobijao njegov rival i uspio da stigne do 6:3 i polufinala u kojem će igrati protiv pobjednika duela Federer - Zverev.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Тет а тет са Татјаном Трнинић (Р)

Врата састанака у четири ока отварамо само због вас!

• 13:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 14:00 Телетрговина

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)

''''Серија 'Авионџије' је домаћи ситком у режији и према идеји Саше и Ивана Ал Хамеда.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)