'Vatromet' na Brdu: Sedam golova i novi trijumf Zvezde! VIDEO

• 19.03.2017. 17:12

Fudbaleri Crvene zvezde pobjedili su Čukarički rezultatom 4:3 u fantastičnom meču koji je obilježio 27. kolo Superlige Srbije.

Čuka i Zvezda su na Banovom Brdu odigrali otvorenu utakmicu tokom koje je ritam bio na izuzetno visokom nivou svih 90 minuta.

Zvezda je ispustila prednost od 0:2, potom je Čukarički uspio da se vrati i nakon 2:3, ali je Dušan Anđelković u 83. minutu iskoristio smušenost domaće odbrane i donio važan trijumf ’crveno-bijelima’.

Igrači Miodraga Božovića su već nakon petnaestak minuta imali veliku prednost – prvo je Boaći iskoristio fantastično dodavanje Kange, da bi Luković iskoristio sumnjiv jedanaesterac koji je sudija Milorad Mažić dosudio poslije faula nad Donaldom.

Ipak, ’Brđani’ su se vratili u finišu prvog djela, kada je Mažić po drugi put pokazao na bijelu tačku, da bi Kajević već na startu nastavka donio izjednačenje.

Goleada je nastavljena zbog greške golmana Petrića koju je iskoristio Boaći, da bi Jevtić vratio egal na nekih dvadesetak minuta do kraja. U sljedećem napadu je zajedno sa Ožegovićem promašio kolosalnu priliku da donese preokret Čukaričkog, a kazna je stigla u vidu već opisanog pogotka Anđelkovića.

Poslije nove pobjede aktuelni šampion je stigao do 70 bodova i zadržao prednost od šest bodova nad drugoplasiranim Partizanom, dok je Čuka ostala na 10. poziciji sa 33 boda.