Trijumf Srbije u Dablinu, Mundijal nadohvat ruke

Autor Natasa Novakovic, ATV

Objavljeno: 7:19, 06.09.2017

Golom Aleksandra Kolarova, fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske, u možda najvažnijoj utakmici u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Dablinu selekciju Republike Irske sa 1:0 i napravila krupan korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Strijelac jedinog gola na meču bio je Aleksandar Kolarov u 55. minutu, pošto je iskoristio dobar napad Tadića i Kostića i silovitim udarcem savladao golmana Irske Rendolfa.

Srbija je u 68. minutu ostala sa igračem manje na terenu, kada je Nikola Maksimović dobio direktan crveni karton, pošto je napravio prekršaj kao posljednji igrač odbrane.

Irci su agresivnije ušli u meč, imali veći posjed lopte u prvih 45 minuta, dok je Srbija pokušavala da iz organizovane odbrane napravi kontranapade i ugrozi gol protivnika.