Trijumf Srbije protiv Gruzije

• 24.03.2017. 19:59

Reprezentacija Srbije nakon preokreta pobijedila je u Tbilisiju u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo selekciju Gruzije s uvjerljivih 3:1.

Domaći fudbaleri sjajno su otvorili utakmicu jer je na semaforu već nakon šest minuta stajalo 1:0.

Kačarov je došao do lopte nakon što je Kolarov katastrofalno pogriješio, izašao jedan na jedan s golmanom i mirno pogodio za vođstvo Gruzije.

Srbija je potom preuzela inicijativu, a do izjednačenja su stigli u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada je Tadić bio siguran iz penala.

U drugom poluvremenu Gruzijci su imali nešto više od igre, ali su Srbi u 64. minuti došli do preokreta. Mitrović je odigrao dupli pas s Tadićem i pogodio za 2:1.

Konačni rezultat četiri minute prije kraja meča postavio je debitant Gaćinović na još jednu asistenciju danas sjajnog Tadića.

Srbija je s novom pobjedom prestigla Irsku i sada je prvoplasirana ekipa grupe D, dok je Gruzija ostala na petom mjestu.