Težak poraz Partizana, Dinamo slavio

• 29.09.2017. 07:50

Fudbaleri Partizana doživjeli su težak poraz od Dinama iz Kijeva, 3:2, u drugom kolu Lige Evropa.

Crno-bijeli imali su prednost od 2:0 na poluvremenu i sve je išlo na njihovu stranu poslije 45 minuta igre.

Golove su za Partizan postigli Ožegović u 34. minutu i Tavamba u 42.

Međutim, ključni detalj desio se u 54. minutu kada je Ožegović nepotrebno igrao rukom unutar 16 metara. Sudija Sven Odvar nije imao sumnju i dosudio je jedaneasterac.

Moraeš je bio precizan, a onda je sve krenulo nizbrdo za crno-bijele. Fudbaleri Partizana su "nestali" sa terena i Dinamo je uspio do kraja meča da preokrene.

Bajalski je u 68. minutu bio sam u šesnaestercu i poslao loptu iza leđa Stojkovića, dok je 85. Moraeš donio totalni preokret.

Do kraja meča crno-bijeli nisu uspjeli da izjednače pa su tako, prije svega, izgubili velika tri boda, a onda i bod.

Ovaj rezultat nije se toliko odrazio na tabelu, jer su u Albaniji Skenderbeg i Jang Bojs remizirali, pa je tako Partizan i dalje u trci za prolaz dalje.