Surovi Bajern ponizio HSV – 8:0

• 25.02.2017. 17:37

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Hamburger SV 8:0 u 22. kolu Bundeslige i nastavili put ka novoj tituli u Njemačkoj.

Het-trik za Bavarce je postigao Robert Levandovski, dvostruki strelac je bio Kingsli Koman, a po gol su dali Arturo Vidal, David Alaba i Arjen Roben. Dvostruki asistent bio je Tomas Miler.

U vrhu tabele se nije ništa promijenilo jer su nove pobjede ostvarili i Bajernovi prvi pratioci Lajpcig i Borusija Dortmund.

Red Bulov tim je rutinski nadigrao Keln 3:1, pogocima Forsverga, autogolom Maroga u prvom, te preko Vernera. Jedini gol za "jarčeve" postigao je Osako.

Borusija je još lakše nadigrala Frajburg 3:0 na gostovanju. Seriju je otvorio štoper Sokratis Papastatopulos u 13. minutu, a domaćina je dotukao Pjer-Emerik Obamejang sredinom drugog poluvremena sa dva pogotka.

Iznenađenje dana je priredio Majnc koji je slavio 2:0 protiv Bajera, pogocima u prvih 11 minuta gostovanja u Leverkuzenu.

Najneizvesnije je bilo u Darmštatu, gdje je Augzburg savladao "fenjeraša" 2:1 poslije preokreta, pogotkom Raula Bobadilje pet minuta prije kraja meča.

Nastupila su četvorica srpskih fudbalera – Neven Subotić i Gojko Kačar su odigrali po 90 minuta za Keln i Augzburg, Miloš Jojić je nastupio u posljednjih 15 minuta za "jarčeve", dok je Filip Kostić zamijenjen u 72. minutu u debaklu HSV-a.