Šta bi se dogodilo sa planetom nakon nuklearnog rata?

  • 22.07.2014. 20:32

Grupa naučnika je odlučila da uz pomoć kompjutera izvrši eksperiment u kom je učestvovalo 100 nuklearnih bombi, u zamišljenom ratu između Indije i Pakistana, kako bi dobili odgovor na pitanje "Šta bi se dogodilo sa planetom nakon nuklearnog rata?". Rezultati su zastrašujući!

Naučnici su uz pomoć kompjutera posmatrali kakav bi bio ishod imitacije regionalnog nuklearnog rata između Indije i Pakistana u kom svaka strana baci po 50 15-kilotonskih bombi. Nakon toga, iskorišćeni su kompjuterski modeli kako bi se ispitale poslJedice po okolinu, a predviđanja su poprilično dramatična i sumorna.

Došlo bi do otpuštanja pet megatona prašine (odnosno ugljenika) u atmosferu zbog čega bi se blokiralo Sunce, usljedila bi kiša puna prašine koja bi uništila ostatak čovječanstva, a temperatura Zemlje bi počela da opada i došlo bi do smrtonosnih mrazeva, nakon čega bi usledila glad na globalnom nivou.

Nakon dobijanja odgovora na svoje pitanje, stručnjaci su shvatili da bi posljedice nuklearnog rata bile katastrofalne i smrtonosne za milione ljudi na planeti, i nadaju se da će njihovi rezultati ohrabriti svjetske sile poput SAD-a i Rusije u otpočinjanju razgovora u kom bi shvatili koliko je nuklearno oružje opasno po čovečanstvo.

"Poznavanje uticaja 100 malih nuklearnih bombi bi trebalo da motiviše sile da eliminišu više od 17.000 nuklearnog oružja, koliko danas postoji", zaključili su naučnici.

Pogledajte kako bi se rezultati nuklearnog rata odrazili po planetu u godinama nakon njegovog prestanka:

NULTA GODINA

Pet megatona ugljenika otpušta se u atmosferu što zaklanja sunčeve zrake i planeta počinje da se hladi, a crna kiša ubija na milione ljudi.

PRVA GODINA

Prosječna temperatura na Zemlji pada za jedan stepen Celzijusovih.

DRUGA GODINA

Sezona rasta usjeva skraćena je za 10 do 40 dana i nastupa glad na globalnom nivou.

PETA GODINA

Zemlja je u prosjeku za 1,5 stepen hladnija nego prvog dana, ujedno i hladnija nego što je to zabelježeno u proteklih 1.000 godina, a padavine bi se smanjile za 9 odsto. Ozon je tanji u prosjeku za 25 odsto, povećava se UV zračenje, a mogućnost za dobijanje raka kože je uvećana za 80 odsto.

DESETA GODINA

Ozon se postepeno oporavlja i tanji je za samo 8 odsto nego što je bio prije rata.

DVADESETA GODINA

Planeta počinje polako da se zagrijeva i samo je za pola stepena hladnija nego što je njena prosječna temperatura danas.

DVADESETŠESTA GODINA

Broj padavina raste na 4,5 odsto što je opet manje nego što je to danas slučaj.

Nadamo se da će sve svetske sile koje posjeduju nuklearno oružje konačno shvatiti kolika je njegova stvarna opasnost i uništiti ga.

  • 18:55 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:00 АТВ Вијести

    Центална информативна емисија АТВ-а у којој доносимо преглед најважнијих информација и догађаја из земље, региона и свијета тачно у 19 часова.

  • 19:40 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:42 Спорт

    Преглед најважнијих дневних спортских дешавања и информација из земље, региона и свијета.

  • 19:49 Маркетинг

    Блок економско-пропагандног програма.

  • 19:50 Временска прогноза

    Преглед временских и биометеоролошких прилика у земљи и региону.