Srbija u 90. minutu izgubila pobjedu

• 22.07.2014. 20:13

Mlada reprezentacija Srbije nije uspjela da savlada Njemačku na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj, iako je do 90. minuta imala prednost.

“Orlići“ su u finiš utakmice ušli sa prednošću od 2:1, Jovanović je onda morao van terena zbog pocjepanog dresa, što je iskoristio Štark i izjednačio rezultat.

Srbiji je početnu prednost doneo kapiten Nemanja Maksimović u 32. minutu, iznednačio je Dejvi Selke poslije sedam minuta, a u 41. se u strijelce upisao Luka Jović, koji je do kraja meča propustio nekoliko velikih šansi.

Izabranici Veljka Paunovića su od početka utakmice zauzeli defanzivnu postavku, zonsko markiranje je odlično funkcionisalo i omogućavalo brzim ofanzivnim fudbalerima Živkoviću, Gaćinoviću i Pantiću da atakuju na gol protivnika.

Njemačka je napadala uglavnom preko lijevog boka, gdje je veoma opasan bio Brant, a veliku šansu imao je Selbi, međutim Rajković je u tim momentima bio na visini zadatka.

Do prednosti je Srbija stigla poslije odlične akcije Živkovića, prevario je čuvara na desnom krilu, centrirao u šesnaesterac gdje je kapiten Maksimović bio priseban, krenuo glavom na loptu, bio brži od noge golmana Šniclera i zatresao mrežu u 32. minutu.

Prednost "Orlića" bila je na snazi svega sedam minuta, poslije udarca iz ugla Rajković je očajno reagovao, lopta je došla do Selbija koji je makazicama ubacio u gol, iako su dvojica fudbalera Srbije pokušala da je zaustave na gol-liniji.

Na poluvreme se otišlo sa vođstvom Srbije od 2:1, Živković je još jednom napravio problem Njemcima na desnom krilu, Šnicler je reagovao u stilu svog kolege sa druge strane, a Jović je veoma smireno plasirao loptu u nebranjeni dio mreže.

Nastavak je donio još agilniju igru Srbije i još brzopletiju Njemačke, čiji fudbaleri su pravili veliki broj grešaka na sredini terena, što je omogućavalo "orlićima" da ugrožavaju Šniclera. Ipak, veliki broj šansi nisu uspjeli da realizuju, a kazna je stigla pred sam kraj utakmice.

Jovanovića je sudija uputio na zamjenu dresa, Srbija je ostala bez jednog fudbalera, a protivnik je iskoristio već u prvom napadu. Centaršut sa lijevog krila prihvatio je Štark u petercu i donio izjednačenje, a da stvar bude još gora po selektora Veljka Paunovića, u 95. minutu crveni karton je dobio Maksimović, iako se na usporenom snimku vidjelo da je startovao na loptu.

Srbija sada ima dva remija iz dvije utakmice, a sledeći meč je na programu za tri dana, protiv Bugarske.

• 21:00 Серија: Од јутра до сутра (12+)

'''Серија: Од јутра до сутра (12+)

• 21:45 Серија: Авионџије (12+)

Серија: Авионџије (12+)

• 22:15 Вечерње вијести

• 22:30 Серија: Ел Чапо (16+)

*Серија: Ел Чапо (16+)

• 23:30 Серија: Ред Рок