Srbija – Slovenija 95:88

• 29.08.2015. 19:50

U prepunoj sportskoj dvorani "Borik" u Banjaluci igra se prijateljski meč košarkaških reprezentacija Srbije i Slovenije.Za obje selekcije ovo je posljednja provjera pred odlazak na Evropsko prvenstvo koje se igra u septembru.

20.04 - U posljednjem periodu srpski košarkaši nastavljaju da uvećavaju prednost i poslije četiri minute stižu do maksimalnih plus devet, 73:64. Trojka protivnika bila je signal za Đorđevića da zatraži tajm-aut. Nova trojka protivnika i prednost naše ekipe se istopila, 73:70. Slovenci nastavljaju sa odličnim šutem za tri poena i na pet minuta pre kraja prilaze na minus dva. Tri i po minuta pre kraja slovenci trojkom Blažića prelaze u vođstvo 79:78. Novom trojkom Blažić je doneo novo izjednačenje na meču 82:82 na samo 90 sekundi pre kraja, nakon uspješne odbrane Slovenci uspijevaju da povedu sa 84:82, novi tajm-aut za Srbiju.

U posljednji minut ušlo se pri neriješenom rezultatu 84:84. Slovenci promašuju trojku i srpski košarkaši ne koriste napad, tako da je meč ušao u produžetak.

19.38 - Kraj treće četvrtine Srbija - Slovenija 66:62. Sigurnija igra srpskih košarkaša u nastavku. Sredinom perioda dolazi do izjednačenja 52:52. Nastavljena je igra koš za koš, u finišu srpski košarkaši uspijevaju da povedu i na posljednju pauzu odu sa prednošću od četiri poena.

18.56 - Kraj prvog poluvremena Srbija - Slovenija 38:42. Na startu drugog perioda Slovenci trojkom odlaze na plus deset, a zatim povećavaju na plus 14, 31:17.Srpski košarkaši uspijevaju da smanje na osam razlike, selektor protivnika Zdovc tajm-autom prekida seriju srpske selekcije. Lična greška Kalinića, koji burno reaguje, uključio se i selektor Đorđević u proteste, tehnička greška i Slovenci dobijaju tri bacanja, koje koriste, i loptu sa strane, ipak ovaj napad nisu iskoristili.Košarkaši Srbije su zaigrali nešto agresivnije i uspjeli da priđu protivniku na sedam poena razlike, novi tajm-aut Zdovca. Nakon pauze protivnik pravi seriju od 4:0, sada selektor Đorđević uzima tajm-aut. Do kraja prvog poluvremena „orlovi" uspevaju da smanje prednost protivnika na četiri poena.

18.27 - Kraj prve četvrtine Srbija - Slovenija 15:22. Obe ekipe ušle u meč kao da je u pitanju takmičarski, a ne prijateljski susret. Do sredine perioda bilo je nerešenu. Tada Slovenci koriste nekoliko grešaka naše ekipe i dolaze do prednosti 15:9. Đorđević tajm-autom pokušava da poveže naše redove. Čvrsta odbrana protivnika donosi mu prednost od osam poena. Naši preko Teodosića prave seriju od 5:0, što je primoralo selektora Slovenije da traži tajm-aut. Do kraja perioda protivnik uspeva da vrati prednost na plus sedam.

Borik je pun: Srbija i Slovenija u Banjaluci

Izabranici Aleksandra Đorđevića su prethodno osvojili "Adžibadem trofej" u beogradskoj "Areni", da bi zatim zabilježili dvije pobjede na gostovanju Izraelu u Tel Avivu, te savladali Sloveniju u Ljubljani.

Đorđević i njegovi igrači zacrtali su sebi cilj da budu šampioni predstojećeg Evrobasketa, jer bi tada izborili vizu za Olimpijske igre naredne godine.

- Svima smo konkurenti, a cilj nam je finale i plasman u Rio. Ne bežimo od toga da idemo na najveće ciljeve. Srbija još nije bila na OI kao samostalna zemlja i ne želimo da propustimo Rio. Ne vidim kako drugačije da razmišljam nego da idemo na zlato, a sad da li ćemo ga osvojiti, to ne znam, nisam dobar prognozer - dodao je Đorđević.

Međutim, on je kazao da još imaju dosta toga da poprave u svojoj igri pred početak takmičenja.

- Miloš Teodosić, Zoran Erceg i Dragan Milosavljević su propustili dio priprema, a Bogdan Bogdanović deset dana zbog problema sa leđima, ali, ipak, dobro ide. Gledamo greške, svaki dan prolazi u razmišljanju, razgovorima, sve s ciljem da budemo spremni za Španiju. Ove godine imamo igrače koji su nosioci igre u svojim timovima - istakao je selektor Srbije.

"Orlovi" će na šampionatu igrati u grupi B sa Španijom, Njemačkom, Turskom, Italijom i Islandom, a prve četiri će obezbijediti prolaz u nokaut fazu.

- Grupa je najteža, moramo odlično da se pripremimo, pre svega atletski, a sada i tehnički. Igrači su stvarno radili dobro i uvek hoću da ih pohvalim. Problem je bio igra u odbrani, pik end rol protiv Slovenije, ali znamo gde smo grešili i nadam se da ćemo to popraviti. Bilo je i mnogo pozitivnih stvari, dobra energija, mnogo trčanja i polako svi momci dolaze na optimalan nivo forme. Možemo da odgovorimo svim načinima igre. Košarka je mnogo ubrzala, atletika je osnova. U Srbiji se igra malo drugačije, sa više tehnike, manje tranzicije, ali mi imamo odgovore i na brzu, atletski jaku igru - zaključio je Đorđević.

Srbija je u četvrtak savladala Sloveniju u "Stožicama" sa 79:70, a svoj šou imao je Nemanja Bjelica sa 19 poena. Predsjednik Košarkaškog saveza Republike Srpske Boris Spasojević je kazao da im je čast što će ugostiti ovakve dvije reprezentacije.

- Čast nam je da budemo domaćini, sve je spremno, mjesec smo radili na ovom događaju koji će ostati dugo u sjećanju našim građanima, a i šire. Nadam se da ćemo se dobro zabaviti i da ćemo Srbiju ispratiti po medalju - kazao je Spasojević.

• 08:30 Емисија: АТВ јутро

Актуелне теме, најновије информације и занимљивости из земље и свијета.

• 10:00 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:00 Кето кухињица

Ужине или комплетни оборци прилагођени кето исхрани са ниским удјелом угљених хидрата.

• 11:15 Телетрговина

• 11:30 Емисија: Аграр (Р)

Актуелне приче из свијета домаће и регионалне пољопривреде.

• 11:55 Вијести