Srbija pobjedom počela nastup na Evropskom prvenstvu

• 22.09.2017. 17:15

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije uspješno je počela učešće na Evropskom prvenstvu u Azerbejdžanu i Gruziji, pošto je sa 3:0 (25:22, 25:16, 25:23) u Gandžiju savladala selekciju Češke.

Srbija u subotu igra derbi meč protiv Holandije, dok je u nedjelju na programu duel protiv Belgije.

Poslije nervoznog početka meča i izjednačene borbe sa Čehinjama, izabranice Zorana Terzića u finišu prvog seta prave seriju od 6:0 i osvajaju prvi set – 25:22.

U drugom setu, Srbija je djelovala veoma ubjedljivo, i sa lakoćom osvaja taj dio igre rezultatom 25:16.

Treći dio igre donio je najveću neizvjesnost. Čehinje su vodile tokom čitavog seta, na drugom tehničkom tajm-autu imale veliku prednost od 16:11.

Ipak, Srbija najprije stiže do izjednačenja od 20:20, a onda u samoj završnici i do pobjede – 25:23.

Tijana Bošković bila je najefikasnija u timu Srbije, dok su veliku pomoć u napadu pružili srednji blokeri Jovana Stevanović i Stefana Veljković.