Srbija brani zlato: Odbojkaši na finalnom turniru SL!

• 17.06.2017. 08:17

Odbojkaška reprezentacija Srbije iskoristila je prvu meč loptu i pobjedom protiv selekcije Argentine u Kordobi treći put uzastopno obezbjedila plasman na završni turnir Svjetske lige.

Izabranici Nikole Grbića su u prvom meču G grupe trećeg vikenda Prve divizije savladali "gaučose" sa 3:2, po setovima 25:22, 19:25, 25:23, 28:30, 15:12 i od 4. do 8. jula u brazilskom gradu Kuritibi braniće trofej osvojen prošle godine u Krakovu.

Pored Srbije mjesto na završnom turniru obezbjedila je domaća selekcija Brazila i Francuska.

Srbija se u subotu od 21:10 časova u 2. kolu sastaje sa Bugarskom, dok će na megdan Brazilu u nedjelju u isto vrijeme.

"Orlovi" nisu blistali protiv tima koji je u proteklih šest mečeva upisao samo jedan trijumf, ali i ono što su prikazali bilo je dovoljno da zabilježe petu uzastopnu pobjedu i rezervišu vizu za finalni dio takmičenja.

Grbićeva ekipa igrala je sa mnogo oscilacija, a domaći su bili motivisani da prekinu seriju od četiri neuspjeha i pred svojom publikom dokažu da vrijede više nego što rezultati pokazuju.

Srbija je prvi i treći set dobila skoro po istom scenariju. Oba puta "orlovi" su kod rezultata 20:20 zaigrali mnogo bolje, raspoložen je bio Uroš Kovačević, i "gaučosima" nije bilo spasa.

Argentina je najbolju odbojku prikazala u finišu drugog seta, dok je Srbija u najneizvjesnijem četvrtom uspjela da stigne tri poena minusa i na krilima Marka Ivovića izjednači na 24:24. Ipak, domaći su na razliku (30:28) izjednačili u setovima na 2-2.

Srbija je dobro počela odlučujući peti set, povela je sa 5:1, ali je Argentina uspjela da se približi na 10:9 i natjera Grbića da traži tajm aut. Mali predah prijao je gostima i šestim trijumfom ovjerili su plasman na finalni turnir najprofitabilnijeg takmičenja.

Dražen Luburić je sa 19 poena bio najefikasniji, Ivović je upisao 18, Kovačević 17, Srećko Lisinac 16, a Marko Podraščanin 10. Kod Argentinaca Martin Ramos je zabilježio 18, Alehandro Toro 15, a Sebastijan Sole 14 poena.

U drugom meču ove grupe Brazil je deklasirao Bugarsku sa 3:0 (25:15, 25:19, 25:22).