Grupa E

Švajcarska preokretom u drugom poluvremenu savladala Srbiju 2:1

• 22.06.2018. 20:11

Reprezentacija Srbije poražena je od Švajcarske u drugom kolu Grupe E rezultatom 2:1.

Od petog minuta, golom Aleksandra Mitrovića sa sedam-osam metara od gola, Srbija je povela 1:0. U 34. minutu, Stojković je imao odličnu intervenciju i tako sačuvao mrežu svoje reprezentacije pred naletom Švajcaraca.

Na poluvrijeme se otišlo sa prednošću od jednog gola razlike za "Orlove", a teren su zajedno napustili Mitrović i Šaćiri, vjerovatno razgovarajući o duelu u kojem je Mitar bez faula oduzeo loptu švajcarskom reprezentativcu.

Šaćiri je u 53. minutu započeo akciju po desnoj strani i šutirao prema golu Stojkovića, ali lopta se odbila van šesnaesterca i došla do Džake koji je oštrim udarcem sa oko 17 metara, sa lijeve strane, pogodio mrežu Srbije.

Inicijativa Švajcaraca donekle je amortizovana ulaskom Ljajića umjesto Kostića.

U 67. minutu, Mitrović je ponovo bio u odličnoj prilici za pogodak glavom, ali ali sudija Feliks Brik svira mu faul iako je srpski reprezentativac bio povlačen u kaznenom prostoru od strane dvojice protivničkih igrača. Samo minut kasnije Mitrović je ponovo bio u prilici, ali zamalo kratak na odličan centaršut Kolarove sa lijeve strane.

Brza kontra Švajcaraca u 90. minutu i Šaćiri je izbio sam pred Stojkovića koji ovaj put nije uspio da presiječe precizan šut brzog napadača Švajcaraca.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија