Španija bolja od Italije za finale EP za mlade

• 28.06.2017. 07:32

Mladi fudbaleri Španije savladali su Italiju sa 3:1 (0:0) i plasirali se u finale Evropskog prvensva gdje ih očekuje Njemačka, koja je poslije penala savladala Englesku sa 6:5. Finale je na programu u petak.

U prvih 45 minuta nije bilo golova, a selekcija Španije je u nastavku bila bolji rival na terenu i plasirala se u finale.

Strijelac sva tri gola za pobjednički tim bio igrač Atletiko Madrida Saul Njiges u 53, 65. i 74. minutu. Jedini pogodak za Italiju postigao je Federiko Bernardeski u 62. minutu.

Italija je od 58. minuta igrala sa igračem manje pošto je Roberto Galjardini zaradio drugi žuti karton.

Španija će u finalu igrati protiv Njemačke koja je ranije slavila protiv Engleske poslije izvođenja jedanaesteraca.