Sloun Stivens osvojila titulu u Majamiju

• 01.04.2018. 10:35

Američka teniserka Sloun Stivens osvojila je titulu na turniru u Majamiju, pošto je u finalu pobijedila Letonku Jelenu Ostapenko sa 7:6(5), 6:1.

Stivens je do šeste titule u karijeri stigla poslije sat i 31 minut igre.

Ovo je bio prvi međusobni meč Stivens i Ostapenko, a odlučile su ga neiznuđene greške letonske teniserke.

Ona je napravila ukupno 48 neiznuđenih grešaka i tako pomogla Amerikanki da zadrži perfektan skor kada je riječ o finalima. Naime, ovo je bilo šesto WTA finale koje je igrala Stivens i njena šesta pobjeda u mečevima za titulu.

Ova pobjeda će šampionki Otvorenog prvenstva SAD biti još slađa, pošto će od ponedeljka biti među deset najboljih teniserki svijeta, odnosno zauzeće deveto mjesto.