Silan start KKI „Vrbas“ u Banjaluci

• 09.03.2018. 17:05

Članovi Košarkaškog kluba invalida „Vrbas“ pobjedom protiv Turk Sella 81:62 počeli su kvalifikacioni turnir Evrolige.

Samo je početak utakmice pripao Turcima koji su u tri navrata imali „plus četiri“: 4:0, 6:2 i 10:6. Nakon toga su se domaći „probudili“ te su u sjajnom finišu prve četvrtine došli do 22:16.

Još dominantniji igrači trenera Gorana Matića bili su u drugoj četvrtinu u kojoj su rivalu dozvolili da ubaci svega sedam pogodaka, te su na odmor otišli sa ubjedljivih 45:23.

kosarka invalidi BL

Ništa se posebno nije promjenilo ni u nastavku susreta. Čak su Banjalučani u dva navrata vodili sa velikih 26 poena razlike (51:25 i 75:49).
Na kraju bilo je 81:62 uz 22 poena Ademira Demirovića, dok su po 18 dali sjajni Elvir Modronja i Ante Štimac, a Mufid Čejvan je meč završio sa 16 pogodaka. Ostali strijelci za pobjednički sastav bili su: Igor Ignjatović, Dragan Sikima i Adnan Šečić koji su dali po dva poena, a jedan Ivica Vujica.

U poraženom sastavu najefikasniji bio je Murat Ekši sa 29 poena, a Ahmet Akdeniz ubacio je 17 pogodaka.
Drugu utakmicu igrači „Vrbasa“ igraju večeras u dvorani „Borik“ protiv Marseja iz Francuske (18 časova).

• 07:00 Емисија: АТВ јутро

Сваког радног дана од 6 часова и 55 минута и викендом од 8 часова и 30 минута очекују вас актуелне теме, најновије информације и занимљивости.

• 09:00 Серија: Крваво цвијеће (Р)