Senzacija u Engleskoj: Petoligaš izbacio premijerligaša iz kupa

• 18.02.2017. 21:21

Član pete lige Engleske Linkoln Siti napravio je najveću senzaciju ovogodišnjeg FA Kupa eliminisavši premijerligaša Barnli – 1:0 (0:0).

'Đavolci' su do plasmana u četvrtinu finala, logično prvu u klupskoj istoriji, došli pogotkom defanzivca Šona Regita u 89. minutu susreta na Turf muru.

Takođe, nijedna ekipa koja se nalazi van prve četiri profesionalne lige nije od 1925. godine, kada je uspostavljen sistem takmičenja, uspjela da se domogne mjesta među osam najboljih u najstarijem fudbalskom takmičenju na svijetu.

Osim pobjedonosnog gola, previše uzbuđenja nije bilo, da bi neopisivu radost gostima donio Regit.

Iskoristio je smušenost odbrane domaćina i sa druge stative glavom smjestio loptu u bliže rašlje.

Kvins Park Rendžers je 1914. godine, kao posljednji član koji se takmičio van Fudbalske lige Engleske, uspio da se domogne šestog kola, dok je dvije godine ranije Svindon Taun stigao čak do polufinala.

Na stadionu je bilo i 3.210 gostujućih navijača, koji su 15 minuta po završetku utakmice slvili sa svojim igračima i uzvikivali: "Idemo na Vembli".

"Ovo je nevjerovatno. Kada smo počeli takmičenje u oktobru, to je bio san", rekao je napadač Linkolna Met Rid.