Senzacija na rukometnom SP: Mađari izbacili Dance

• 22.01.2017. 18:30

Mađarska rukometna reprezentacija pobijedila je aktuelnog olimpijskog pobjednika Dansku sa 27:25 u Albervilu u osmini finala Svjetskog rukometnog prvenstva i tako kreirala najveću senzaciju dosadašnjeg dijela takmičenja.

Mađarska je na poluvremenu vodila 13:12, bježala je Dancima cijelo drugo poluvrijeme, favoriti su se na kraju vratili, uspjeli su i izjednačiti, ali ne preokrenuti.

Najefikasniji igrač Mađarske bio je Lekai sa šest golova, dok je briljirao golman Mikler sa 15 obrana. Danski golman Landin odbranio je 10 udaraca, ali nije bilo dovoljno.

Šveđani su sa 41-22 (24-11) nadigrali Bjelorusiju u utakmici osmine finala u Lilu.

Šveđani će u utorak (19 sati), u Lilu, u četvrtfinalu igrati protiv domaćina Francuske, dok istog dana (17 sati) Mađare, nakon iznenađujuće pobjede nad favoriziranim Dancima, u Albervilu čeka reprezentacija Norveške.

U preostale dvije utakmice osmine finala Njemačka će u Parizu od 18 sati odmjeriti snage s Katarom, dok će od 20.45 sati Hrvatska u Monpeljeu tražiti prolaz u četrvtfinale preko Egipta.

Pobjednik dvoboja Njemačka - Katar u četvrtfinalu ide na Sloveniju (utorak, 20.45 sati), dok će Hrvatska u slučaju pobjede nad Egiptom za mjesto u polufinalu u utorak (20.45) igrati protiv Španije.

• 20:00 Тет а тет са Татјаном Трнинић