Seltik još jednom razbio Rendžers

• 29.04.2017. 15:47

Ekipa Seltika razbila je gradskog rivala Rendžers kao gost u 409. "Old Firm" derbiju, u prvom meču 34. kola plej-ofa škotskog Premijeršipa – 5:1 (2:0).

"Kelti", koji su još 2. aprila osvojili 48. titulu u klupskoj istoriji, tako su slavili i u trećem od četiri ligaška derbija (5:1, 2:1), a bili su bolji i u Liga Kupu (1:0) i Superkupu Škotske (2:0).

Gosti su vodili već od sedmog minuta, kada je Skot Sinkler uspješno realizovao penal, da bi samo 11 minuta kasnije Leon Grifits duplirao prednost gostiju.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi se dominacija Seltika nastavila u 52. minutu preko Kaluma Mekgregora, odnosno Dedrika Bojate u 66. minutu.

"Policajci" su uspjeli da smanje u 81. minutu preko Kenija Milera, prije nego što je Mikael Lustig postavio konačan rezultat.

Ekipa Brendana Rodžersa i dalje ne zna za poraz u ligi, zauzima prvo mjesto sa 94 boda i gol razlikom 92:23, dok je Rendžers trećeplasiran sa 58 bodova.