Sarajevo u finalu Kupa BiH

• 19.04.2017. 18:44

Fudbaleri Sarajeva izborili su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine nakon što su u Doboju kod Kaknja savladali Mladost rezultatom 3:2.

Nakon što je prvi meč na Koševu prije sedam dana završen bez pobjednika(1:1), Bordo tim je pokazao da je trenutno kvalitetnija ekipa i zasluženo stigao do trijumfa, koji ih je odveo u finale.

Strijelci za Sarajevo bili su Haris Duljević u 46, Nermin Crnkić u 60. i Adnan Kovačević u 83. minutu.

U finišu susreta dva gola za domaće postigao je Goran Brkić i to u 88. i 89. minutu.

Koševski premijerligaš od početka susreta nametnuo je svoj tempo igre, a prvu priliku imao je Novaković u 4. minutu, kada je Velić odbranio njegov dobar udarac.

U 17. minutu Crnkić je izborio penal za goste, ali je Sarićev udarac sa bijele tačke odbranio golman Mladosti. Imao je Bordo tim u prvom dijelu još nekoliko odličnih prilika. Tri puta su pogodili okvir gola (Hebibović dva puta stativu i Hodžić prečku), pa se odmor otišlo pri rezultatu 0:0.

Ono što su promašili u prvom dijelu nadoknadili su već u 26. sekundi nastavka igre, kada je poentirao kapiten Haris Duljević. Pitanje pobjednika riješio je Crnkić golom u 60. minutu susreta. Za 0:3 pogodio je Adnan Kovačević u 83. minutu, dok je u finišu meča Goran Brkić postigao dva evrogola, ali to nije bilo dovoljno da Mladost nadoknadi zaostatak.

U posljednjim sekundama meča Brkić je mogao do het-trika, ali je iz penala pogodio prečku.

Utakmicu u Doboju kod Kaknja s tribina je pratio i Bobi Bent, skaut Arsenala, a navodno, njegov zadatak bio je da prati Sinana Ramovića i Harisa Duljevića.

Drugi polufinalni meč Kupa BiH trebao se igrati na Grbavici između Željezničara i Širokog Brijega, ali je odgođen zbog snijega i biće odigran naredne srijede.