Sarajevo savladalo Željezničar

• 20.05.2017. 19:51

Fudbaleri Sarajeva danas su na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović Hase – Koševo“ u 111. vječitom derbiju savladali Željezničar rezultatom 1:0 i vratili se u trku za šampionsku titulu.

Derbi je odlučen golom Amera Bekića iz penala u 21. minuti, javlja Anadolu Agency (AA).

Poraz sarajevskih “plavih“ iskoristio je Zrinjski, koji je pobjedom u Bijeljini izbio na vrh tabele. Izabranici Blaža Sliškovića, iako su od 48. minute igrali sa igračem manje, slavili su sa 2:1 protiv Radnika, te tako ostali na drugom mjestu. Bijeljinci su poveli u 49. minuti golom Dine Beširevića, ali su Mostarci pogocima Saše Kajkukta u 77. i 90. minuti napravili preokret.

Nakon 9. kola Zrinjski je lider sa 61 bodom, slijedi Željezničar sa 60, dok je Sarajevo treće sa 59.

U posljednjem, 10. kolu, Lige za prvaka BiH 25. maja sastaju se: Krupa – Sarajevo, Željezničar – Radnik i Zrinjski – Sloboda.