Sandro Poletan ide Benešovim stopama - najbolji na "Zlatnoj rukavici" FOTO

• 25.11.2017. 21:40

Banjalučki bokser Sandro Poletan osvojio je zlatnu medalju na 60.turniru "Zlatna rukavica" u Beogradu.

Poletan je do najsjajnijeg odličja, u kategoriji do 75 kilograma, stigao nakon pobjede nad slovenačkim bokserom Venkom Aljažom.poletan zlatna rukavica 1

Finalni okršaj protekao je u potpunoj dominaciji Poletana, koji je s prvim gongom, krenuo da "lomi" svog rivala, a zavidnom bokserskom tehnikom da tjera publiku na aplauze.

poletan zlatna rukavica 23

Nakon tri runde, sudije nisu imale dilemu, i jednoglasno su Sandra Poletana proglasile za pobjednika. Na putu do finala, Poletan je savladao boksera iz Moldavije, Viktora Karapčevskog i kineskog predstavnika, Kan Čija Veija. poletan zlatna rukavica 4

Poletanu je tako, kao nekada Marijanu Benešu, pošlo za rukom da osvoji zlatnu medalju na jednom od najprestižnijih bokserskih turnira u Evropi, "Zlatna rukavica", koji ima tradiciju dugu šest decenije. Ovogodišnje izdanje, okupilo je boksera iz 20 zemalja.poletan zlatna rukavica 2